Autor Wątek: Odświeżanie się driverów  (Przeczytany 6216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mortus

Odświeżanie się driverów
« dnia: 26.01.2018 14:51:34 »
Pytanie jest dość proste, a męczę się z tym od wczoraj. Otóż chodzi o odświeżanie się driverów. Taki prosty przykład - przesuwam kość na lokalnej osi X i potrzebuję, żeby w zależności od tej pozycji kość obracała się na lokalnej osi Y. I wszystko pięknie działa, dopóki przesuwam tę kość ręcznie. Gdy chcę przywrócić ją do domyślnej pozycji (alt+G), kość owszem wskakuje na swoje miejsce, ale wysterowana rotacja się nie odświeża, dopóki nie wykonam kolejnej akcji. Po części sprawia to, że drivery stają się bezużyteczne...

Offline Piotr

Odp: Odświeżanie się driverów
« Odpowiedź #1 dnia: 26.01.2018 17:30:02 »
A możesz wrzucić plik, najlepiej taki okrojony mający tylko problematyczną kość i drivera? U siebie nie mogę tego problemu odtworzyć.

Offline Mortus

Odp: Odświeżanie się driverów
« Odpowiedź #2 dnia: 26.01.2018 18:32:26 »
Proszę bardzo. Tam ustawiłem mnożenie rotacji x10, żeby było lepiej widać.

Offline Piotr

Odp: Odświeżanie się driverów
« Odpowiedź #3 dnia: 27.01.2018 09:32:52 »
U mnie też nie działa. Wcześniej robiłem to nie dla kości, tylko dla zwykłego cube'a i było OK.

Znalazłem obejście, ale niepotrzebnie komplikuje wszystko: Musisz utworzyć nową armaturę, i w niej dodaj kość, która będzie kontrolować obrót. W załączniku plik i w nim się dobrze odświeża.

Źródło: https://blender.stackexchange.com/questions/75917/why-are-my-drivers-not-updating-instantly
PS. Tam jest jeszcze napisane, aby utworzyć skrót na pulpicie i w jego właściwości, w linii komend, wkleić coś takiego (razem z apostrofami)  '--enable-new-depsgraph'. Ale u mnie to nie zadziało.

Offline Mortus

Odp: Odświeżanie się driverów
« Odpowiedź #4 dnia: 28.01.2018 09:45:48 »
Tak, trafiłem na to wcześniej i u mnie to dodanie komendy we właściwościach skrótu też nic nie daje. No i cóż, sterowanie z osobnej armatury faktycznie daje radę, ale z drugiej strony też dość komplikuje całą sytuację. Ale chyba nic innego nie uda się wykombinować. W każdym razie dzięki.

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek