Autor Wątek: Mój serial animowany 2D  (Przeczytany 7989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik

  • Noob
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Mój serial animowany 2D
« dnia: 11.11.2022 14:29:23 »
Cześć,

Właśnie stworzyłem swój serial animowany przy wykorzystaniu Blendera (co ciekawe, używam go do animacji 2D!).

Na początku muszę uprzedzić, że moje doświadczenie z animowaniem jest niemalże zerowe, ponieważ wcześniej nie mogłem nigdy znaleźć jakiegoś dobrego, darmowego programu do animowania, odpowiadającego moim potrzebom. Zacząłem sam się uczyć animowania w Blenderze po tym, jak dowiedziałem się, że istnieje funkcja umożliwiająca pracę w trybie 2D. Tak oto stworzyłem już parę odcinków swojego serialu. Myślę, że z odcinka na odcinek widać jakiś postęp techniczny.







Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 14.11.2022 19:58:59 wysłana przez Piotr »
 

Offline winhelp

Odp: Mój serial animowany 2D
« Odpowiedź #1 dnia: 11.11.2022 21:33:37 »
Netflix stoi otworem. Generalnie jest co szlifować - dialogi często niewyraźne. Fabuła lepsza jak w Trudnych sprawach. Fajnie, że masz fun przy tworzeniu.

Offline Piotr

Odp: Mój serial animowany 2D
« Odpowiedź #2 dnia: 14.11.2022 20:04:02 »
Trochę takie 'Ranczo' w wersji budżetowej.
I jak Ci się widzi animowanie w grease pancil? Ja próbowałem parę razy, ale zawsze się dobijałem.

P.S. Jak dodajesz filmy z youtube'a, to w miejsu ID_filmu musisz wkleić tylko kawałek adresu po fragmencie ?v=. Czyli zamiast https://www.youtube.com/watch?v=U3np6Th3YgI wystarczy U3np6Th3YgI

Offline Dominik

  • Noob
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Mój serial animowany 2D
« Odpowiedź #3 dnia: 15.11.2022 20:27:22 »
@winhelp Dziękuję serdecznie za opinię!

@Piotr Dziękuję bardzo za pomoc techniczną!
Co do grease pencil - to jest świetna funkcja, której potrzebowałem! Za to kocham Blendera, bo dzięki niemu mogę spełniać swoje animacyjne marzenie. Początkowo było trudno i intrygująco, ale udało mi się przyzwyczaić do niego i stworzyć optymalny dla siebie styl animacji.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

Komar

Wyświetleń: 1479
Autor: Arnold Bieniasz
w: Moje prace 3D