Autor Wątek: Krótka historia kina  (Przeczytany 16424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mrys

Krótka historia kina
« dnia: 18.06.2020 10:16:14 »
Nie wiedziałem, gdzie wpisać to co poniżej więc trafiło do offtopa, chociaż częściowo się tyczy Blendera.

Otóż z WIADOMYCH względów porobiło  się na świecie i od dłuższego czasu pracuje zdalnie. W ramach obowiązków służbowych przygotowuję dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, w którym pracuję, cykl wykładów poświęconych historii kina, pod tytułem... "Krótka historia kina" :) Pierwotnie miały być normalne - dla zachwyconej publiczności na sali, ale ostatecznie stały się onlajnowe. Pojawiły się już dwa takie multimedialne wykłady a trzeci się własnie rodzi.
Wymyśliłem sobie, że obok rożnych zdjęć i fragmencików filmowych pojawią się też krótkie animacje, pokazujące "jak to działa" (np. elektrotachyskop albo Theatre Optique). No i tu właśnie wkroczył Blender. Animacje są mocno proste, więc cudów się nie ma co spodziewać ale jakoś tam wzbogacają prezentację. No i dzięki temu, że sprzęt w pracy jest za słaby to mam zezwolenie na zdalne dłubanie - czyli że Blender daje korzyści dodatkowe...

Jeżeli kogoś to zainteresuje to można sobie tutaj obejrzeć:

PS: Aha! Ten ciepły głos to nie mój :) Mój był zbyt nie teges :D



« Ostatnia zmiana: 18.06.2020 14:29:18 wysłana przez mrys »
 

Offline Piotr

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #1 dnia: 29.06.2020 21:47:58 »
Najbardziej z filmów zapamiętam bardzo przyjemny głos. Przekaż pani, że można się zakochać ;)

Filmy długie i dopiero teraz miałem czas obejrzeć. Scenariusz jest naprawdę dobry. Nie było dłużyzn, za to sporo ciekawych rzeczy. Nie wiedziałem, że była aż taka rywalizacja do stworzenia pierwszego systemu kinowego i że Polak miał w tym spory udział. (Bo, że Edison to kawał chuja, to już słyszałem.)

Realizacja: No, widać budżetowość animacji, ale faktycznie wzbogacają one film i są czytelne. Chyba jedno urządzonko było zbyt ciemne, ale nie pamiętam. Montaż bez zbędnych fajerwerków, ale spoko. Przydałoby się więcej filmów z epoki, ale pewnie materiały są niedostępne/stracone.

Ogólnie dziwie się, że jest tak mało wyświetleń, bo pomimo swojej budżetowości, filmy są naprawdę ciekawe. Wrzuć to na jakiś wykop (najlepiej na mikrobloga, żeby nikt nie zakopał).

Offline winhelp

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #2 dnia: 01.07.2020 17:24:18 »
Materiały mnie wsysły niesamowicie. Fajnie się oglądało i słuchało. Podobał mi się ten korytarz z rolek filmowych na początku drugiego filmu. Animacje 3D na pewno wzbogacają całość i pomagają zrozumieć więcej. Nie wiedziałem, że filmy to już taka stara dziedzina... no właśnie czego? Sztuki, techniki, socjologii? Spory kawał historii i jak to bywa w naszym ludzkim wykonaniu z czarnymi kartami po drodze. I jak sobie pomyślę, że 100 lat po polskim wynalazku wszyscy mają animowane GIFy i mp4 w kieszeni na urządzeniu które i rejestruje, i odtwarza też przy pomocy kilku obiektywów jak w dawnych kamerach. Masakra, a to i tak tylko wycinek całej historii.

Offline mrys

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #3 dnia: 15.07.2020 23:26:35 »
Cieszę się, że się podoba :) Na opracowanie każdego odcinka mam miesiąc (łącznie ze zgromadzeniem materiałów ilustracyjnych, napisaniem tekstu, montażem itd) więc niestety na dopieszczenie animacji nie ma czasu :(  Ale po cichutku myślę nad rozbudowaniem cyklu w formę bloga. Miałoby to tę przewagę że mógłbym znacznie poszerzyć zakres informacji - tekst "czytany" jest pojemny - forma filmowa źle znosi nadmiar informacji :)

A tymczasem odcinek trzeci :)

 

Offline winhelp

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #4 dnia: 12.08.2020 13:43:21 »
Kurcze, chciałem se tego "posłuchać" a robić co innego na innej karcie i tak minęło nawet nie wiem kiedy 15min. I czekam na cz. 4!

Offline mrys

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #5 dnia: 12.08.2020 19:14:17 »


Już jest :)
 

Offline Piotr

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #6 dnia: 02.09.2020 21:59:27 »
Dopiero teraz obejrzałem. Trzyma poziom. Będą kolejne części?

Offline Darusia

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #7 dnia: 06.11.2020 14:24:18 »
Oby była kontynuacja, wspaniale się tego słucha!  :)
 

Offline Mad Max

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #8 dnia: 10.11.2020 00:05:29 »
Świetny materiał, obejrzałem z wielkim zainteresowaniem.
 

Offline mrys

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #9 dnia: 19.11.2020 23:30:24 »
Kolejny odcinek już wkrótce :)
 

Offline KafeleK

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #10 dnia: 27.11.2020 00:15:21 »
Normalnie pochłonęło mnie to  :)
Pozdrawiam, Krzysztof.
 

Offline mrys

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #11 dnia: 25.02.2021 23:21:55 »
Po dłuższej przerwie dwa kolejne odcinki :)



 

Offline winhelp

Odp: Krótka historia kina
« Odpowiedź #12 dnia: 27.02.2021 14:37:02 »
Na niedzielę w sam raz do obejrzenia.  8)

 

Historia modelowania danego obiektu

Zaczęty przez brtkDział Modelowanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 16699
Ostatnia wiadomość 08.12.2017 09:14:04
wysłana przez wefhy

* Zaloguj




* Losowy obrazek