Autor Wątek: Stary dom  (Przeczytany 14305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mookie

Stary dom
« dnia: 13.02.2020 13:07:13 »
Pozwoliłem sobie przygotować jeszcze jedną grafikę z modeli dostępnych na mojej stronie (https://puffinpixel.com/ [nofollow]). Prosta scena, gdzie postanowiłem zrobić zupełnie coś innego w kontekście światła i postprodukcji. Mam nadzieję, że się Wam spodoba!
 

Offline mrys

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #1 dnia: 13.02.2020 17:55:42 »
Mnie się podoba :)
 

Offline hepa

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #2 dnia: 13.02.2020 18:50:34 »
Dla mnie też się podoba.
Ale im lepsza praca, tym trudniej ją ocenić.
Przynajmniej ja tak mam.
Bardzo fajny klimat tej sceny, lubię takie.
 

Offline freeqstyler

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #3 dnia: 14.02.2020 17:14:40 »
Fajna praca, ale zawsze się zastanawiam, i zgaduję że masz to ogarnięte - jak to jest z okładkami książek w takich wizualizacjach/modelach stockowych i prawem autorskim? Robisz je sam czy bierzesz skądś - jakieś źródło CC0, czy samo wykorzystanie okładki to dozwolony użytek? Czy hulaj dusza, bo i tak nikt się tego nie czepia?
 

Offline Piotr

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #4 dnia: 15.02.2020 10:45:54 »
Mam teraz rozkminę, czy pokazanie okładki można podpiąć pod prawo cytatu? Bo pokazanie okładki jest pokazaniem części dzieła, czyli poniekąd jest cytatem. Na okładce znajduje się tytuł książki, więc można chyba powiedzieć, że zostało podane źródło dzieła. A czy gdyby to było zdjęcie z prawdziwymi książkami na półce, to czy ktoś by się czepiał o prawa autorskie do okładek?

Offline hepa

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #5 dnia: 15.02.2020 13:32:11 »
Trzeba byłoby uporządkować nam tą wiedzę. Wiele lat się nad tym zastanawiałem. Co można, a co lepiej nie.
Załóżmy, że ktoś modeluje buty Adidas, to chce również zrobić jakieś logo, to najczęściej robi kopię tego logo. A z drugiej strony te buty mogą być robione przez skanowanie 3D. I wychodzą takie nieścisłości.
 

Offline freeqstyler

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #6 dnia: 15.02.2020 21:36:43 »
Trzeba byłoby uporządkować nam tą wiedzę. Wiele lat się nad tym zastanawiałem. Co można, a co lepiej nie.
Załóżmy, że ktoś modeluje buty Adidas, to chce również zrobić jakieś logo, to najczęściej robi kopię tego logo. A z drugiej strony te buty mogą być robione przez skanowanie 3D. I wychodzą takie nieścisłości.

Z tym to już w ogóle są jaja, bo dochodzi zastrzeżony znak towarowy... Wyszukiwanie informacji/opinii prawników w internecie prowadzi do tego, że możńa wysnuć wniosek, że pokazywanie projektu który nie jest w 100% twój (czy chodzi o wzornictwo czy logo czy coś) jest zawsze obarczone ryzykiem, że ktoś się przyczepi... A jednak większość projektantów jakieś tam cudze wzory wykorzystuje (bo przecież nie projektujesz od zera każdego mebla do wizualizacji wnętrza) i nikt się nie czepia.
« Ostatnia zmiana: 15.02.2020 21:40:41 wysłana przez freeqstyler »
 

Offline mookie

Odp: Stary dom
« Odpowiedź #7 dnia: 17.02.2020 18:45:06 »
Wszystkie okładki zrobiłem sam, są obustronne. Nie ma mowy o naruszeniu jakichkolwiek praw autorskich. Nazwiska autorów i tytuły są zmyślone przeze mnie.
 
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: freeqstyler

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek