Autor Wątek: Czy moge sprzedawac moje modele 3d z teksturami kupionymi z innych stron?  (Przeczytany 10507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KrzysztofJ

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Witam i o tekstury pytam ;)
Chce rozpoczac sprzedarz moich modeli 3d. Teksturowalem je uzywajac glownie tekstur ktore zakupilem na znanych stronach. Inne tekstury to te ktore sam fotografowalem i obrabialem. Sa tez takie co kiedys skopiowalem po prostu z google photos i czasami sam je zmodyfikowalem a czasami nie.
Jak wyglada to od strony prawnej, czy sa jakies przepisy? Moze po prostu napisze tez do tych co zarzadzaja tymi stronami. Jak to sie ma w przypadku kiedy mam teksture z google, nie wiem z jakiego zrodla ona pochodzi i trudno ja znalesc raz jeszcze, szczegolnie kiedy jest mocno zmodyfikowana?
 

Offline freeqstyler

Wszystko zależy od licencji dla danej strony albo nawet konkretnej tekstury. Na stronach z których ściągałeś na pewno tekst takiej licencji jest. Jeżeli wykorzystujesz teksturę z Google z niewiadomego źródła to bardzo możliwe że czyjeś prawa autorskie łamiesz - i autor/właściciel praw mógłby się od ciebie czegoś domagać na drodze sądowej, o ile byłby w stanie to wykazać.
 

Offline KrzysztofJ

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Czytalem te teksty licencji i nie znalazlem konkretnie na ten temat, ale napisalem do nich o wyjasnienie tej kwestii. Z tymi  teksturami z google to wiem, ale mysle bardziej o tym, ze  poswiecilem kilka godzin na edycje niektorych tekstur, miksujac nie tylko jedna a dwie, trzy i dodajac cos od siebie. Niektore framgenty tekstury moga byc jednak rozpoznawalne jak linje papilarne, haha.
Zobacze co odpowiedza te strony, i mam nadzieje ze jest jakas opcja typu baking.
Ogolnie jednak widze ze czeka mnie duzo pracy i bede uzywal moich tekstur, ktore mam i ktore zrobie z uzyciem moich zdjec (pracuje czasami tez jako fotograf) i umiejetnosci graficznych. Bedzie tez dobre samopoczucie, ze moja praca jest moja w 100%.
 

 

Modele uszkodzone w Blenderze

Zaczęty przez DominikkDział Python, skrypty, pluginy i Blender Game Engine

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 14546
Ostatnia wiadomość 03.07.2019 12:32:55
wysłana przez hepa
Gotowe optymalne modele

Zaczęty przez WzorolotniaDział Modelowanie

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11196
Ostatnia wiadomość 07.02.2022 21:35:01
wysłana przez seeboo
Czy mogę zainstalować Pandy (lub inne moduły) w Pythonie Blendera?

Zaczęty przez BanjoKazooieDział Python, skrypty, pluginy i Blender Game Engine

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 15331
Ostatnia wiadomość 27.06.2022 07:49:39
wysłana przez Elizabet2000
Problem z rozciągniętymi teksturami.

Zaczęty przez toloxusDział Teksturowanie i materiały

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10642
Ostatnia wiadomość 30.08.2022 11:29:06
wysłana przez Piotr

* Zaloguj




* Losowy obrazek

Wooper

Wyświetleń: 1312
Autor: mortom.ckm
w: Tomasz Sadzinica