Autor Wątek: "Hero" - Open Movie  (Przeczytany 4840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freeqstyler

"Hero" - Open Movie
« dnia: 14.09.2017 23:39:31 »
Na blogu Blender Cloud możemy dzisiaj przeczytać o starcie nowego projektu - otwartego filmu "Hero", którego reżyserem będzie Daniel Lara. Z notatki Tona Roosendala możemy wyczytać:

"Ogłaszamy dzisiaj “Hero”, najnowszy projekt Open Movie - już szósty - ufundowany przez Blender Cloud.

Jak zwykle przy filmach krótkometrażowych Open Movie, wybieramy mocnego artystę (lub zespół) z artystyczną wizją i pozwalamy im na przekroczenie ograniczeń Blendera z pomocą zespołu programistów. Zespołu będzie co tydzień prezentować postępy na Blender Cloud, we wpisach na blogu oraz tutorialach. Po raz pierwszy, reżyser oraz jego zespół będą pracować zdalnie (nie w Blender Institute).

Celem technicznym dla "Hero" jest wykorzystanie i udoskonalenie narzędzi Grease Pencil z gałęzi Blendera 2.8 - tak, aby były one gotowe do wykorzystania w procesach produkcyjnych - oraz pokazanie wszystkim, jak stworzyć interesującą animację 2D w środowisku 3D. Daniel Lara zdobył wielkie uznanie w tej dziedzinie, przewodząc projektem i ukierunkowaniem rozwoju tego, co zapoczątkowało jako narzędzie do adnotacji 2D/3D oraz scenorysu. Będzie to nowym wyróżnikiem dla Blendera i Blender Cloud.

Jeżeli chodzi o sam film, możemy póki co przekazać tylko zapowiedź: "Hero" to dwuminutowa animacja, w której nasz bohater musi podjąć kluczowe wyzwanie: co to znaczy być prawdziwym bohaterem?"


Źródło: Blender Cloud
« Ostatnia zmiana: 14.09.2017 23:44:21 wysłana przez freeqstyler »
 

Offline goten22

Odp: "Hero" - Open Movie
« Odpowiedź #1 dnia: 15.09.2017 08:27:13 »
Trochę dziwny kierunek rozwoju. Może coś z freestyle zrobią.

Chodzi mi o to, że grease pencil to narzędzie, które jest bardzo zależne od talentu użytkownika. Może dodadzą jakieś pędzle, maski itd. ale nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Robienie photoshopa w Blenderze to dziwny pomysł.
« Ostatnia zmiana: 15.09.2017 08:42:33 wysłana przez goten22 »
 

Offline Kporabik

Odp: "Hero" - Open Movie
« Odpowiedź #2 dnia: 15.09.2017 11:29:08 »
Jedyne co greace pencil ma wspólnego z PS'em to coś podobnego do wypaczania marionetkowego no i oczywiście tego że można w nim rysować :P 
Prędzej porównałbym to do animate;a albo toon boom'a

A tak poza tym to samo w sobie narzędzie jest mega :D
 

 

* Zaloguj
* Losowy obrazek

SOL 2ER0004

Wyświetleń: 1315
Autor: clayqb
w: q7