Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Mortus

Strony: 1 2 3 4 5 ... 12
31
Work in progress (WIP) / Odp: Courtney Gears
« dnia: 26.06.2022 10:53:54 »
Tak, za każdym razem robię postacie zupełnie od zera. Wiem, że z praktycznego punktu widzenia nie zawsze ma to sens, ale wychodzę z założenia, że nie chcę się zbytnio rozleniwić i w miarę możliwości ćwiczyć anatomię zamiast lecieć na gotowcach. No i też przy okazji zawsze mam świeże podejście, bez podświadomego ograniczania się swoim gotowym basemeshem.

32
Work in progress (WIP) / Courtney Gears
« dnia: 25.06.2022 11:30:13 »
Póki jeszcze Blenderownia żyje. Jeśli to kogoś interesuje, to identyczne tematy WIP prowadzę na max3D.pl.
Czas na kolejny fanart w nieco zmienionym względem oryginału stylu. Tym razem Courtney Gears - postać z serii Ratchet & Clank. Na razie concept i wstępna wersja modelu z prostymi materiałami, bez żadnych detali ani tekstur.

Dla nie wtajemniczonych, tutaj oryginalna postać: https://ratchetandclank.fandom.com/wiki/Courtney_Gears

33
Uwagi, błędy, propozycje / Odp: Chyba dość
« dnia: 26.04.2022 16:01:57 »
Mi zawsze szkoda for (forów, forumów?), bo to całkiem inna forma i dynamika wymiany informacji niż np. Discord. Tutaj też za dużo osób nie było to wytworzyła się swego rodzaju kameralna atmosfera. Będzie mi tego brakowało. Tak starą jak i nową Blenderownie będę ciepło wspominał. Dzięki wszystkim za wspólnie spędzony czas.

34
Offtopic / Odp: Witam
« dnia: 07.01.2022 11:28:50 »
Ja miałem tu konto o nazwie designarch czy jakoś tak i robiłem miasto Ateny w BGE jak ktoś pamięta :)

Ło pieronie, faktycznie było coś takiego. Jak tak teraz o tym wspomniałeś, to coś mi nawet jeszcze świta.

35
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 06.01.2022 15:25:00 »
Proszę, jaki ten świat jednak mały, haha.

Wielkie dzięki, miło to czytać. Ja tam widzę masę niedociągnięć, ale grunt że się podoba  ;D

36
Work in progress (WIP) / Odp: Atomówki
« dnia: 06.01.2022 15:19:24 »
Tutaj tego nie widać, bo nigdy do tego momentu w tym projekcie nie doszedłem, ale docelowo miałem zamiar "spłaszczyć" nieco cieniowanie w postpro, żeby pociągnąć rendery nieco w stronę 2D. Coś podobnego robiłem przy okazji Fretki Flynn, wisi sobie w WIPach i chyba w ukończonych, to można zobaczyć. Poza tym też nie do końca wzorowałem się na materiale źródłowym, bo nie taki był zamysł. Bardziej chodziło mi o coś w stylu Vanellopy Disneya albo tego typu fanartów, choć i tak specjalnie podobnie nie jest:

Zresztą podszedłem do tego trochę od tyłka strony, bo nie zrobiłem sobie najpierw szkicu, więc modelowałem trochę na ślepo i ciągle mi coś się nie kleiło. No ale już mniejsza, już ten projekt zostawiłem, może kiedyś wrócę ze świeżym okiem, kto wie.


37
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 04.01.2022 09:57:54 »
Tak tak, ja wiem - sam tak robię w większości przypadków. Fajnie mieć te 32-bitowe dane, ale prawda jest taka, że zazwyczaj to co się wypluje z Blendera w *.png, to już wystarcza i nie ma potrzeby nie wiadomo czego tam majstrować w postpro. Zazwyczaj.

38
Offtopic / Odp: Witam
« dnia: 04.01.2022 09:50:47 »
Mam wrażenie, że zrobiło się tutaj tak dość kameralnie. Jest jakaś garstka użytkowników, starych dziadów którzy się tutaj jeszcze jako-tako udzielają. Nowi użytkownicy Blendera to nie wiem, chyba na Discordach albo fejsbukach siedzą, nawet się nie orientuję za bardzo. Ja tam osobiście wolę jednak fora tematyczne, bo i podejście do wątków/tematów jest jakieś takie bardziej zorganizowane. Nawet jeśli jest to 5 osób na krzyż. Discord imo za bardzo "żyje chwilą" żeby na poważnie prowadzić tam jakąś dłuższą dyskusję, bardziej się nadaje do takich prostych pytań na szybko. Na szczęście jest jeszcze całkiem dobrze się trzymające BA.

39
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 31.12.2021 10:33:15 »
Przede wszystkim szerszy zakres tonalny, bo o ile się nie mylę, to są 32-bitowe pliki. Zdaje się, że to jest cały dostępny zakres jasności, jaki generuje Blender przy renderowaniu. Tak, że w postpro można się potem spokojnie bawić ekspozycją czy gammą bez ryzyka że obraz będzie przepalony albo szczegóły uciekną w ciemniejszych obszarach. To samo tyczy się reszty passów jak Depth, Emission, Enviro itd. Mi na tym bardzo zależało, bo jednak kilka miesięcy renderowania mogło pójść na marne, gdyby się okazało, że gdzieś np. światło jest do kitu. Tak, że starałem się zapisywać tyle informacji ile tylko się dało. MultiLayer to w sumie to samo, ale zapisuje od razu wszystkie dostępne render passy do jednego pliku. Fajna rzecz.

40
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 30.12.2021 12:23:28 »
Akurat nie, dobra połowa z tego to surowe klatki w formacie OpenEXR MultiLayer. Jeden taki plik zajmuje lekko ponad 100MB, a jest ich niecałe 1200 sztuk. Ale warto, bo można sobie potem spokojnie to składać w compositorze bez obawy o utratę jakości. Swoją drogą mam wrażenie że mało kto zapisuje rendery nawet zwykłym EXR, bo od wersji 3.0 coś jest nie tak z obsługą tego formatu. Albo z obsługą Image Sequence. Mi się 3.0 na siłę upiera, że moje klatki to UDIMy, musiałem je wczytywać w 2.9, zapisywać blenda i dopiero otwierać w 3.0 żeby było poprawnie. W dodatku problem jest dość losowy i najczęściej pojawia się przy klatkach z numerem powyżej tysiąca. Nie widziałem, żeby ktoś na to zwracał uwagę. Z drugiej strony większość społeczności robi statyczne rendery, więc pewnie mało kto w ogóle wie o problemie.
Dzięki, nie pamiętam już ile siedziałem nad tymi włosami, ale faktycznie chwilkę mi zajęły :)

41
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 28.12.2021 23:26:58 »
No to chyba by było na tyle. Praktycznie nie ma kadru, w którym nie chciałbym czegoś poprawić, no wszędzie mnie w oczy kole jakaś pierdoła, ale gdzieś trzeba postawić kropkę. Zajęło mi to nieprzyzwoitą ilość czasu pracy, renderowania i miejsca na dysku. Cały projekt ma około 200GB. Wszystko po to, żeby wyprodukować wideo, które waży niecałe 20MB. Ehh... mam nadzieję, że było warto. Gdyby komuś w oczy rzucił się jakiś babol, to śmiało - co nieco może jeszcze poprawię, jeśli będą to jakieś łatwe fixy. Idę spać, czy coś. Endżoj.


42
Work in progress (WIP) / Odp: Starfire
« dnia: 22.12.2021 11:47:45 »
Nie mówię, że animacja będzie gotowa przed końcem roku, ale animacja może będzie gotowa przed końcem roku. A może nie. Została już tylko garść ostatnich klatek, kilka poprawek i poskładanie tego wszystkiego do kupy.


43
Work in progress (WIP) / Odp: Atomówki
« dnia: 11.11.2021 11:05:50 »
Dobra, poczekałem trochę żeby się opinie pozbierały do kupy. Mam 3 głosy na "nie kontynuuj", 2 na "rób dalej, jest spoko", a jedna osoba wstrzymała się od głosu :P Czyli z grubsza mieszane opinie. Miałem plan żeby zrobić przynajmniej wszystkie 3 wariacje i na takim etapie to zostawić. Ale po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że jednak dam temu spokój i zajmę się inną postacią. Żeby nie było smutno, dla formalności wrzucam niedokończoną, drugą wersję. W tym temacie to będzie pewnie tyle, chyba że mnie olśni co w tych postaciach nie gra.

@Piotr Od początku bardziej celowałem w jakieś fanartowe, mocno przerobione Atomówki w stylistyce odbiegającej od tego co było w kreskówce, ale łapię o chodzi. Też jakoś tej pracy za bardzo nie czuję.

@winhelp Gdzieś mi się przewinęła ta aktorska wersja i nie byłem zachwycony. W ogóle nie czuję tego trendu kręcenia aktorskich wersji na podstawie filmów animowanych. Przecież to traci cały swój urok, a niektóre serie/filmy wręcz tym właśnie stoją, że opierają się na swoim charakterystycznym stylu. No ale jest okazja skosić trochę zielonych, to koszą.


44
Work in progress (WIP) / Odp: Atomówki
« dnia: 29.10.2021 11:40:06 »
Dobra, potrzebuję szczerej opinii. Warto ten projekt dalej ciągnąć, czy lepiej zostawić i zająć się czymś innym? Pytam, bo tak dłubię przy drugiej Atomówce i cały czas mi coś nie pasuje.

45
Work in progress (WIP) / Odp: Atomówki
« dnia: 22.10.2021 23:08:23 »
Update


Strony: 1 2 3 4 5 ... 12

* Zaloguj
* Losowy obrazek

Rower crossowy

Wyświetleń: 3959
Autor: Michau
w: Rower