Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - freeqstyler

Strony: 1 2 3 4 ... 13
16
Prace Miesiąca / Praca Miesiąca Sierpień - Grudzień 2019
« dnia: 12.01.2020 22:06:53 »
Głosujemy na najlepszą pracę ostatnich 5 miesięcy (sierpień-grudzień).

Głosowanie odbywa się poprzez ankietę. Każdy użytkownik Blenderowni ma 1 głos. Można uzasadnić swój wybór, ale nie jest to konieczne.
Regulamin.

Bardzo podoba mi się różnorodność prac w konkursie i wszyscy autorzy wykonali dobrą robotę. Mój głos idzie na Corvette C7 - świetnie wyszedł pomysł z przedstawieniem renderów w formie mockupu katalogu.

17
Blender / Odp: Blender 2.81
« dnia: 23.11.2019 09:35:21 »
Lecą z tym koksem. Ja przeczekam na 2.79 :)

Ale co właściwie chcesz przeczekiwać?

18
Newsy na głównej / Odp: Blender Day 2019 - zaproszenie
« dnia: 22.11.2019 05:26:55 »
Wielkie przeprosiny ode mnie za niewypuszczenie newsa wcześniej - nie zauważyłem że coś czeka na zatwierdzenie. Gdyby coś takiego się zdarzyło w przyszlości proszę mnie szturchnąć przez prywatną wiadomość lub na Discordzie.

19
Blender / Blender 2.81
« dnia: 22.11.2019 05:11:39 »
Blender Foundation wypuściło nową wersję Blendera - 2.81, a w niej sporo zmian:

Sculpt:
- nowe narzędzia umożliwiające m.in. ułatwioną zmianę pozy, deformacje modelu zachowujące jego objętość, nakładanie "filtrów" na cały model oraz zaawansowane maskowanie,
- remeshing z użyciem metod OpenVDB Voxel (szybka metoda, odpowiednik Zbrushowego DynaMesha) oraz QuadriFlow (wolniejsza metoda, tworząca jednak siatkę o lepszej topologii).

Cycles:
- wsparcie dla Nvidia OptiX, umożliwiające dużo szybszy rendering na kartach z serii RTX,
- nowy denoiser oparty na OpenImageDenoise, dający świetne efekty nawet przy niskiej ilości sampli,
- bezpośredni podgląd render passes w viewporcie.

Eevee:
- usprawnienia m.in. w renderingu cieni i bump mappingu,
- szybszy rendering wolumetryki,
- rendering shaderów opartych na Transparent BSDF bliższy Cyclesowi.

Grease Pencil:
- nowe pędzle i narzędzia,
- usprawnienia w działaniu,
- poprawiona jakość linii/pociągnięć pędzla.

Inne:
- nowa przeglądarka plików,
- usprawniony Outliner,
- rozszerzone działanie narzędzi Transform/Mirror,
- nowe opcje przyciągania (Snapping) Edge Center i Edge Perpendicular,
- usprawnienia narzędzia Poly Build,
- Library Override - opcja wprowadzania modyfikacji w zalinkowanych obiektach, niezależnych od połączonego pliku i dokonanych w nim zmian,
- usprawnienia viewportu,
- możliwość zmiany nazw wielu obiektów jednocześnie.

Pełna lista (bo jest tego więcej) i link do pobrania tutaj.

20
Offtopic / 3D challenge - Discord
« dnia: 15.11.2019 20:46:35 »
Organizujemy małą zabawę dla użytkowników naszego kanału Discorda - w stylu speed modellingu etc.

Wyzwanie polega na stworzeniu pracy w kompozycji z przykładu:Przy czym nie kopiujemy wprost obrazka, treść pracy może być dowolna (umówmy się że bez NSFW), ważne żeby kompozycja była zachowana.

Prace postujemy na Discordzie - https://discord.gg/896JSk4 - na kanale #3d-challenge

21
Prace ukończone (3D) / Odp: Rower Crossowy
« dnia: 09.11.2019 20:05:16 »
Rower wygląda bardzo ładnie, ale na zbliżeniach gryzą mnie te spawy - nawet po pomalowaniu nie powinny być takie "jednolite". Polecam sprawdzić darmowy addon naszego forumowego kolegi Łukasza: https://gumroad.com/l/lQVzQ

22
Blender / AMD sponsorem Blendera
« dnia: 25.10.2019 10:44:05 »
AMD dołączyło do Blender Development Fund jako patron - co oznacza, że wkład firmy w rozwój Blendera wyniesie 120 tys. dolarów, co pokryje roczny koszt zatrudnienia dwóch programistów. Środki mają zostać przeznaczone na implementację Vulkana.

Tym samym AMD zrównało swój wkład z Nvidią. która dołączyła do Blendera wcześniej w tym miesiącu.

23
Offtopic / Odp: Sprzęt do modelowania
« dnia: 22.10.2019 15:22:25 »
Na takim sprzęcie dużo się da zrobić, jedyne co sugerowałbym to zmiana grafy na jakąś nowszą/z większą ilością VRAMu żebyś mógł swobodniej korzystać z dobrodziejstw renderowania na GPU i teksturowania w programach typu Substance Painter (SP będzie działać na tej grafie ale malowanie tekstur w 4k czy nawet bardziej skomplikowanych w 2k będzie wymagało cierpliwości). Jeżeli dasz radę wysupłać tę stówkę więcej to nawet upgrade na GTX 660 zrobi sporą różnicę.

24
Blender / Odp: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
« dnia: 20.10.2019 22:34:55 »
V-Ray ma dobre i szybkie algorytmy GI, dużo featuresów i (przynajmniej w wersji dla Blendera) jest dosyć tani. W dziedzinie renderowania na CPU większość rendererów z których korzystałem (tych które mają wsparcie dla Blendera) nie ma do V-Raya startu.

Przy renderingu na GPU sprawa już ma się trochę inaczej, bo jest Octane i jest e-Cycles, które raczej V-Rayowi odjeżdżają.

25
Blender / V-Ray for Blender - developer poszukiwany
« dnia: 18.10.2019 17:04:35 »
Chyba wszyscy kojarzą silnik renderujący V-Ray. Nie wszyscy pewnie za to wiedzą, że narzędzie to od dłuższego czasu jest dostępne także dla Blendera - przynajmniej do czasu wydania wersji 2.8. Od dłuższego czasu blenderowi użytkownicy V-Raya naciskali Chaos Group o większą przejrzystość w tej materii i podanie chociaż przybliżonego terminu wydania nowej wersji, albo jakichkolwiek innych niż zdawkowe informacji na temat postępów prac. Dzisiaj wygląda na to, że producent jest faktycznie pod ścianą - na forum pojawiła sie informacja o braku mocy przerobowych i wakacie na stanowisku developera:Link do wątku

Do tego należy dodać, że były główny developer projektu, Andrei Izrantcev (znany też jako bdancer), został dłuższy czas temu oddelegowany do prac nad wersją V-Raya dla Houdiniego i wersją dla Blendera zajmuje się wyłącznie z doskoku.

Ja osobiście po kilku latach użytkowania V-Raya jestem zmęczony polityką Chaos Group i w większości nie opieram już swojej pracy na tym silniku. Niemniej obserwuję nadal całą sytuację i nie wykluczam, że kiedyś wrócę, o ile konkurencja V-Rayowi nie odjedzie.

26
Projekty niekomercyjne / Odp: Projekt gry
« dnia: 03.10.2019 14:55:10 »
Mistrzu, podbijanie wątku raz na jakiś czas rozumiem, ale bez przeginania proszę.

27
Teksturowanie i materiały / Odp: Problem z displacement
« dnia: 27.09.2019 01:23:58 »
Okej, to jest dziwne... A jak dasz większą rozdzielczość w adaptive subdivision dla tego drugiego to wyjdzie z taką dokładnością w XY jak pierwszy ale bez schodów?

28
Offtopic / Odp: Darmowa baza głosów dla animatorów
« dnia: 26.09.2019 12:18:36 »
Nie dostaniesz od razu pozwu, ale jeżeli animację z wycinkiem ścieżki z filmu wrzucisz na YT, to najprawdopodobniej dostaniesz po uszach przez ich automat to wykrywania naruszeń IP. Najlepiej zrobisz, jak po prostu zapytasz autora danej ścieżki, czy możesz ją wykorzystać do takich celów.

29
Offtopic / Odp: Grafika
« dnia: 23.09.2019 21:00:48 »
Jeśli ogarniasz angielski, to polecam jeszcze tego gościa:
https://www.youtube.com/user/AdamationStation

Weteran branży, daje sporo tipów co do tego jak pchnąć karierę w pracy twórczej, jak się uczyć, jak znaleźć motywację itd. Te dylematy o których wspominasz, w większym lub mniejszym stopniu dotyczą każdego, warto posłuchać jak to wygląda z perspektywy kogoś kto ma kilkanaście lat doświadczenia.

30
Offtopic / Odp: Grafika
« dnia: 23.09.2019 16:08:16 »
Gamedev, film, marketing. Trzy ogromne branże, w których wkład grafiki 3D i Blendera raczej rośnie niż spada. Tylko trzeba się cały czas uczyć i pogodzić z tym, że to nie jest elitarny zawód (kiedykolwiek był?).

Z mojej strony 7 lat doświadczenia zawodowego w marketingu, w grafice 2D i 3D.

Btw jak nie masz działalności to o zlecenia gorzej, bo dla klienta papierologia jest bardziej upierdliwa.

Strony: 1 2 3 4 ... 13

* Zaloguj
* Losowy obrazek

Radar Bot

Wyświetleń: 1204
Autor: Lukasz
w: Gameart