Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lucas

Strony: 1
1
Newsy na głównej / Odp: Folding@Home, COVID-19
« dnia: 29.03.2020 20:37:18 »
Zauważyłem, że po kilku nieudanych próbach wydłuża się czas do wykonania ponownego zapytania na serwer, więc można też w takim wypadku po prostu ponownie uruchomić klienta.

2
Newsy na głównej / Folding@Home, COVID-19
« dnia: 19.03.2020 21:14:23 »
Cześć,
informacja trochę nie do końca związana z branżą ale myślę, że bardzo istotna w obecnych trudnych czasach.

Niedawno przypadkowo natrafiłem na inicjatywę Folding@Home (https://foldingathome.org/), czyli w skrócie udostępnianie mocy swojego komputera (CPU i GPU) do liczenia symulacji na potrzeby naukowe.

W obliczu pandemii COVID-19 Folding@Home przeprowadza priorytetowe obliczenia w celu potencjalnego opracowania lekarstwa/szczepionki więc zachęca do dołączenia się.

Zachęcam i ja, instalacja jest prosta, sporo z nas dysponuje mocnym sprzętem więc w najlepszym wypadku możemy przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego, w najgorszym otrzymamy nieco wyższy rachunek za prąd:)

3
Blender / Odp: Blender 2.81
« dnia: 07.01.2020 23:33:29 »
Nic to nie daje i wygląda na to, że sterowniki są za stare (brak aktualizacji od ponad 3 lat).
Jest wątek na ten temat: https://developer.blender.org/T71576.

4
Blender / Odp: Blender 2.81
« dnia: 02.01.2020 22:02:37 »
U mnie z kolei taki problem jak na załączniku (po lewej 2.79, po prawej 2.81).
Praktycznie każdy losowo otwarty plik ma jakieś błędy, wygląda to jak posypana geometria (w niektórych plikach wszystko rozjechane w kosmos) ale raczej tak nie jest bo po wejściu w Edit Mode oraz przy renderowaniu/podglądzie na Cycles wszystko jest na swoim miejscu.

To samo się dzieje jak próbuję wyeksportować do innego formatu w 2.79 i zaimportować w 2.81.

Wygląda to bardziej na błąd wyświetlania tylko nie wiem na ile może być to związane z moim sprzętem. W prawdzie jest to wiekowy laptop ale karta GeForce GTS250M według minimalnych wymagań (https://www.blender.org/download/requirements/) powinna dalej być obsługiwana (wsparcie dla OpenGL 3.3, 1GB).

Strony: 1

* Wszystko dobre...

...co się dobrze kończy.
1998-2024
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali tworzyć i rozwijać Blenderownię w tym czasie. Dziękuję użytkownikom za chęć korzystania z serwisu. Nawiększą satysfakcję mam z tego, że kilka karier zawodowych zaczęło się na tym forum. Oraz z tego, że Blender jest oprogramowaniem mainstreamowym.

Wasz były administrator
Mad Max

* Zaloguj
* Losowy obrazek