Praca Miesiąca - guests

Memento Mori
Praca Miesiąca Styczeń-Kwiecień 2020
mrys

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - iwoneq

Strony: 1
1
Witam wszystkich. Starałam się znaleźć jakiś dział "techniczny" niestety bez powodzenia, więc pisze tutaj. nie jestem zbytnio doświadczona w forach, więc z góry przepraszam jeśli popełniłam jakiś nietakt i proszę o zwrócenie uwagi. Mimo wszystko, bardzo liczę na waszą pomoc bo przeszukałam internet w poszukiwaniu rozwiązania i na ten moment jestem w kropce.

Chciałabym rozpocząć przygodę z blenderem. Ściągnęłam i zainstalowałam bez problemu ale w momencie gdy chcę go odpalić pojawia się taki komunikat: “unsupported Graphics Card or Driver: a graphic card and driver with support for OpenGL 3.3 or higher is required. Installing the latest driver may resolve the issue. The program will now close”.

Na swoim komputerze mam dwie karty, podstawową z Intela (Open GL - 3.1) i Nvidie Quadro 2000M (Open GL 4.5) Zapdejtowałam sterowniki - dalej to samo. Poszperałam po google i jedna z sugestii to by wciskając prawy przycisk myszy na ikonie programu wybrać "uruchom z procesorem graficznym Nvidia" klikam - dalej ten sam komunikat. Kolejny tip - w panelu sterowania Nvidi ustalić by dla programu Blender była używana do OpenGL karta Nvidia domyślnie. Wybrałam, dalej ten sam problem. Nie jestem pewna na 100% jakie OpenGL ma ta karta bo info że to 4.5 znalazłam na necie. Ściągnęłam program "OpenGL Extension Viewer" żeby sprawdzić co wykrywa i pokazuje tylko kartę Intela - nie ma w ogóle info o Nvidi. Weszłam nawet na stronkę Intela by zainstalować najnowszy sterownik (tak na wszelki wypadek gdyby windows się mylił) i dalej mam tylko 3.1.

Czy ktoś ma jakies sugestie? Może to nie kwestia karty tylko np. miejsca na dysku? Albo jakiegoś innego parametru? Albo muszę gdzieś ustawić Nvidie jako domyślną dla wszystkich programów. Sama już nie wiem, a google nie pomaga.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc! z góry dziękujęStrony: 1

* Zaloguj
* Losowy obrazek