Blenderownia

Newsy => Newsy na głównej => Blender => Wątek zaczęty przez: freeqstyler w 18.10.2019 17:04:35

Tytuł: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
Wiadomość wysłana przez: freeqstyler w 18.10.2019 17:04:35
Chyba wszyscy kojarzą silnik renderujący V-Ray. Nie wszyscy pewnie za to wiedzą, że narzędzie to od dłuższego czasu jest dostępne także dla Blendera - przynajmniej do czasu wydania wersji 2.8. Od dłuższego czasu blenderowi użytkownicy V-Raya naciskali Chaos Group o większą przejrzystość w tej materii i podanie chociaż przybliżonego terminu wydania nowej wersji, albo jakichkolwiek innych niż zdawkowe informacji na temat postępów prac. Dzisiaj wygląda na to, że producent jest faktycznie pod ścianą - na forum pojawiła sie informacja o braku mocy przerobowych i wakacie na stanowisku developera:

(https://i.imgur.com/Raw6ddr.png)

Link do wątku (https://forums.chaosgroup.com/forum/v-ray-for-blender-forums/v-ray-for-blender-announcements/1044525-vray-for-blender-2-8-when?p=1050943#post1050943)

Do tego należy dodać, że były główny developer projektu, Andrei Izrantcev (znany też jako bdancer), został dłuższy czas temu oddelegowany do prac nad wersją V-Raya dla Houdiniego i wersją dla Blendera zajmuje się wyłącznie z doskoku.

Ja osobiście po kilku latach użytkowania V-Raya jestem zmęczony polityką Chaos Group i w większości nie opieram już swojej pracy na tym silniku. Niemniej obserwuję nadal całą sytuację i nie wykluczam, że kiedyś wrócę, o ile konkurencja V-Rayowi nie odjedzie.
Tytuł: Odp: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 19.10.2019 13:06:53
Nie siedzę w temacie, ale V-ray jest w czymś lepszy od innych silników? Czy po prostu kiedyś z braku konkurencji stał się branżowym standardem?
Tytuł: Odp: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
Wiadomość wysłana przez: freeqstyler w 20.10.2019 22:34:55
V-Ray ma dobre i szybkie algorytmy GI, dużo featuresów i (przynajmniej w wersji dla Blendera) jest dosyć tani. W dziedzinie renderowania na CPU większość rendererów z których korzystałem (tych które mają wsparcie dla Blendera) nie ma do V-Raya startu.

Przy renderingu na GPU sprawa już ma się trochę inaczej, bo jest Octane i jest e-Cycles, które raczej V-Rayowi odjeżdżają.