Blenderownia

Blender praktycznie => Python, skrypty, pluginy i Blender Game Engine => Wątek zaczęty przez: slimakmacius w 01.03.2019 10:03:50

Tytuł: Obliczanie powierzchni ścian
Wiadomość wysłana przez: slimakmacius w 01.03.2019 10:03:50
Cześć.

Myślę że Add-ons w ustawieniach to Pluginy więc chyba dobre miejsce na post.
Potrzebuję obliczyć pole powierzchni ścian budynku. Pamiętam że już to przerobiłem - trzeba było włączyć odpowiedni Add-ons ale nie pamiętam który :).

Wtyczka działa tak, że wybierałem interesujące mnie ściany w trybie edycji obiektu, w lewym panelu (T) wybierałem odpowiednią opcję w zależności od tego co chciałem mierzyć - długość czy powierzchnię czy objętość (objętość chyba też była) dodawałem pomiar, wychodziłem z trybu edycji i miałem na kolorowo zaznaczoną z podanym metrażem powierzchnię z uprzednio wybranych ścian - bajka

Pozdrawiam
@_"
Tytuł: Odp: Obliczanie powierzchni ścian
Wiadomość wysłana przez: slimakmacius w 01.03.2019 11:59:37
OK - znalazłem.

A więc wchodzimy w ustawienia, szukamy measureit - zaznaczymy ptaszka - wtyczka włączona.
W prawym panelu (T) pojawia się zakładka Display.
Zaznaczamy sobie dowolne ściany w trybie edycji obiektu i wybieramy interesujący nas pomiar z zakładki Display - mnie interesuje Area (przedtem można jej nadać kolor jeśli chcemy można to też będzie zrobić później w prawej belce (N).
Wychodzimy z trybu edycji. W panelu lewym w zakładce Display klikamy Show - elemnty wraz z wartościami wyświetlają się na kolorowo - bajerancki motyw - mega przydatna opcja np w przypadku konieczności obliczenia remonotowanych powierzchni budynku.

https://www.youtube.com/watch?v=OoMwmUrOhdc

Pozdrawiam
@_"
Tytuł: Odp: Obliczanie powierzchni ścian
Wiadomość wysłana przez: slimakmacius w 01.03.2019 13:05:09
I'm so smart
To nie żart :)
Post - monolog - to wyjątek
Zamykam wątek !

@_"