Autor Wątek: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą  (Przeczytany 10635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dylski3D.com

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« dnia: 11.08.2017 01:45:12 »
Heja! Widzę, że strona wstała, a już się bałem że odeszła na zawsze ;)
W tym wątku będę wrzucał rendery, które robię poza zleceniami w ramach ćwiczeń, także proszę o dużo konstruktywnej krytyki  :-[ Założenie jest takie, że nie siedzę nad nimi dłużej niż dzień, robię render wyciągam wnioski i idę do następnej pracy. Co jakiś czas postaram się wrzucić jakąś większą scenę na typowego WIP'a jednak nie chciałbym zaśmiecać forum codziennym dłubaniem.

Pierwsza praca do zjedzenia :)



Większa Rozdzielczość: newbielink:http://i.imgur.com/UrmCOpm.jpg [nonactive]
« Ostatnia zmiana: 11.08.2017 01:48:09 wysłana przez Dylski3D.com »
 

Offline KafeleK

Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #1 dnia: 12.08.2017 00:01:10 »
Hej. Odnoszę wrażenie, jakby w tej scenie były tylko dwa materiały (nie wliczając płynów). Popracowałbym w tym temacie.
Pozdrawiam, Krzysztof.
 

Offline Dylski3D.com

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #2 dnia: 12.08.2017 00:51:45 »
Hmm, wydaje mi sie,  że to kwestia obróbki w Lightroom, no i stół jest zrobiony bardzo na odwal się. Postaram się na to zwrócić uwagę przy następnej scenie, na pewno było by mi łatwiej gdybyś odrobinę sprecyzował myśl.
 

Offline goten22

Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #3 dnia: 12.08.2017 01:05:03 »
Na pierwszy rzut oka bardzo ładne. Kompozycja, modele, tekstury i kadr bardzo fajne.

Problem jest z kolorami. Wszystkie są jakby zjechane z kontrastu. Obrazek wygląda jak zza dymionego szkła. Do tego kolory się przekłamują - ser i szparagi mają właściwie ten sam odcień - zielonawy. To samo ze światłem - widać odbicia na szkle ale są strasznie mdłe. Całość też sprawia wrażenie oświetlenia studyjnego - miękkie cienie, biały, zimny kolor. Może warto podbić ostrość cieni i zabarwić światło na żółtawy odcień?

Może podrzuć obrazek przed postpro, bo wydaje mi się, że to tam coś jest nie tak. ;)
 

Offline KafeleK

Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #4 dnia: 13.08.2017 22:05:25 »
Najbardziej rzuca mi się brak dobrego speculara na talerzach, serze z pieczarkami i na szparagach (tym nasyciłbym troszkę kolor dla ożywienia, a najlepiej stworzył efekt, jakby były po umyciu- to by ożywiło scenę).
Deska z teksturą ma ten sam problem, co stół.
Pozdrawiam, Krzysztof.
 

Offline Dylski3D.com

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #5 dnia: 14.08.2017 12:22:15 »


^ Bez obróbki ^
Ten nadmierny specular to to czego właśnie chciałem uniknąć, może odrobinę przegiąłem ze szparagami, musiałbym podejść do warzywniaka, ale wydaje mi się że takie biedronkowe zapiekanki jak poleżą poza mikrofalą dłużej niż 3 minuty to właśnie tak matowieją, choć może coś sobie wmówiłem. Jestem teraz na urlopie i ciężko z dostępem do kompa, dla tego odpisuję jak lama  ;)
 

Offline goten22

Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2017 14:08:02 »
Noo, i od razu nabrało kolorów. ;)

Ale wciąż bym ze światłem pokombinował. Czym świecisz? Chyba jest za bardzo doświetlone z każdej strony, bo kieliszki nie rzucają cienia. Jeżeli z założenia ma być sterylnie to ok - jest pastelowo, jasno i cukierkowo, ale ja bym jednak zaszalał ze światłem. Może nawet rzucił jakiś cień drzew zza okna gdzieś zza kadru. Tak jak tu: https://blenderartists.org/forum/showthread.php?433000. Tu jest co prawda cała wizka, ale chodzi mi o granie cieniami. W końcu w Twojej pracy też gdzieś są tam okna i wpada przez nie światło przy okazji zahaczając o jakieś przeszkody. Chyba, że jest to sterylne studio. ;)
 

Offline Dylski3D.com

  • Vertex
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Dylski3D.com - Ćwiczenia poza pracą
« Odpowiedź #7 dnia: 14.08.2017 16:11:01 »
Czysta HDRI, skupiałem się tu na sprawdzeniu zapiekanek i szparagów - to demówki z paczki którą do końca sierpnia można okazyjnie kupić, takie zapełniacze sceny, w następnej pracy jak wrócę do Poznania chcę poćwiczyć kaustykę i rzeźbę także Cienie i oświetlenie będą odgrywać większą rolę :) Dzięki za opinię
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek