Autor Wątek: Karty GPU  (Przeczytany 11632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hepa

Karty GPU
« dnia: 21.03.2021 11:04:19 »
Witam,
Czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę na temat kart graficznych ?
Kiedy można będzie coś kupić ?
- chodzi mi o jakiekolwiek karty GPU, ale w miarę normalnych cenach.
Największy mój problem jest taki, że moja karta GTX, wpada w jakieś wibracje podczas wyłączania PC.

Jak strace tą kartę to leże.
Macie jakieś pomysły ?


Chociaż napiszcie ile to potrwa.

-- hepa
 

Offline Piotr

Odp: Karty GPU
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2021 11:39:43 »
W miarę normalnych cen nie zobaczysz jeszcze przez rok. Producenci nie wyrabiają z produkcją, bo COVID z jednej strony utrudnia produkcję podzespołów, a z drugiej strony ludzie siedzą teraz w domach i kupują sobie nowe komputery do pracy zdalnej i do gier. A na to wszystko jeszcze nakłada się szał na kryptowaluty, które wydobywa się na GPU.

Sytuacja jest naprawdę pojebana. W maju używany GTX 970 kosztował 400zł, a teraz na OLX widzę oferty za 800.

A, no i producenci pamięci operacyjnej już się odgrażają, że w drugim kwartale ceny wzrosną :D

Offline winhelp

Odp: Karty GPU
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2021 18:30:32 »
Niech ci ktoś to zobaczy i konserwuje z głową, może wiatraczek tylko. Przy okazji wymieni pasty i termopady. Ostatnio kolega kopie to mnie trochę podszkolił. ;)
Na niższe ceny w tym roku osobiście nie liczę, przyszły też moim zdaniem stoi pod znakiem zapytania. Nie wiem czy karta graficzna, która  nie nadaje się do kopania nadaje się do gier/renderingu - raczej tak ale jak wszystkie latają po 1000zł to nikt normalny nie sprzeda po 500zł.

Szach mat.

 

Problem po zmianie karty graficznej

Zaczęty przez jadoDział Modelowanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13305
Ostatnia wiadomość 26.12.2021 21:37:48
wysłana przez jado

* Zaloguj




* Losowy obrazek