Autor Wątek: Czy ktoś korzysta z renderfarm?  (Przeczytany 11355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr

Czy ktoś korzysta z renderfarm?
« dnia: 29.04.2020 14:56:53 »
Hej, czy używacie farm do renderowania blenderowych plików? Możecie coś polecić, opisać swoje wrażenia? Czy to jest tak, że wysyłam plik i od razu zaczyna przeliczać, czy trzeba czekać w kolejkach? I czy to jest szybsze od domowego sprzętu?

Offline winhelp

Odp: Czy ktoś korzysta z renderfarm?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.04.2020 22:48:10 »
Daaaawno temu (kilka lat) renderowałem krótki filmik. Nie wiem ile renderowałbym to u siebie ale byłem bardzo zdziwiony właśnie czasem od wysłania do otrzymania filmu, bo tak jak piszesz w kolejce się czekało. Jak już ruszyło to też nie było to jakieś ultra szybkie, bo to było chyba na zasadzie wolontariatu. Także jedne klatki szły błyskawicznie a inne tak samo lub wolniej niż u mnie. Suma sumarum przynajmniej nie musiałem słuchać kompa nocami i zastanawiać się co robić, bo go używać nie mogę. :P
Teraz jak bym miał większy projekt to poszukałbym jakiś płatnych rozwiązań. Tak mi się kojarzy, że na PKB jakiś czas temu był koleś co ma farmę.

Offline Piotr

Odp: Czy ktoś korzysta z renderfarm?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2020 13:25:10 »
Jak mam czekać, to lepiej zapłacić. W tym tygodniu wyszukam płatną farmę, przetestuję i opiszę wrażenia.

Offline Piotr

Odp: Czy ktoś korzysta z renderfarm?
« Odpowiedź #3 dnia: 15.05.2020 19:05:07 »
Cały czas pamiętam, że mam tutaj napisać, jak mi się renderuje na farmie. Na razie temat musi poczekać, bo klient mnie blokuje.

W każdym razie przetestowałem https://garagefarm.net/. Dają na początek jakieś 25$ na testy, ale prędkość jest limitowana. Po zarejestrowaniu konta musiałem zainstalować dodatkowe oprogramowanie i plugin do Blendera, które pozwalają kilkoma kliknięciami wysłać .blend i tekstury na serwer, a potem ściągają gotowe obrazy na dysk.

Animacja, która u mnie renderowała się 4 godziny, na farmie była gotowa po 1. Te 25$ dane na próbę mają ograniczenia w liczbie użytych procesorów oraz priorytetach w kolejkach, więc w "pełnej wersji" będzie dużo szybciej. Ogólnie jestem zadowolony i w przyszłości zamierzam z tego korzystać.

Offline freeqstyler

Odp: Czy ktoś korzysta z renderfarm?
« Odpowiedź #4 dnia: 17.05.2020 04:03:31 »
Osobiście korzystam z Xesktop do renderowania animacji: https://app.xesktop.com/

To też rozwiązanie od GarageFarm, tylko że typowo pod GPU i masz dostęp do zdalnego pulpitu, a co za tym idzie możesz korzystać z własnych programów.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

MIDO wiertnica

Wyświetleń: 2101
Autor: Tvaroog
w: MIDO wiertnica