Autor Wątek: Blender i Bforartists  (Przeczytany 7673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sir_Gio

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Blender i Bforartists
« dnia: 04.04.2020 20:30:35 »
Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post. Dawno temu bawiłem się Blenderem, który był "ludzki"  ;) , to znaczy intuicyjny. Mogłem go opanować bez trudu, bez przerabiania licznych tutoriali. Renderowałem przy pomocy Kerkythea. Byłem bardzo zadowolony w wyników. Teraz Blender zamienił się monstrum, w który wciśnięto wszystkie możliwe funkcje. Są one często tak pochowane, że samemu nie da rady ich znaleźć. Mało tego, proste funkcje trzeba wykonywać w skomplikowany sposób. To nie tylko moje zdanie, że Blender jest bardzo trudny w nauce - to jest powszechna opinia.  Ucieszyłem się na widok programu Bforartists, newbielink:https://www.bforartists.de/ [nonactive] który jest przerobionym Blenderem w założeniu takim, który upraszcza i ułatwia jego obsługę. Zainstalowałem wersję 2 beta, która podobno jest odpowiednikiem Blendera 2.79. No ale się zawiodłem. Główną zmianą jest pojawienie się kolorowych ikonek i inne obłożenie klawiczy. Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia. Zmiana klawiszologii powoduje tylko to, że trzeba jej się uczyć od nowa.  Kto już zna Blendera, ten nie będzie przesiadał się na Bforartists (co za okropna nazwa) bo po co ? Nowicjusze też nie zaczną od tego programu, bo nie ma tutoriali na Youtube.  Jedyne co, to jest podręcznik w pdf obejmujący 1652 strony (!) . Ale ta ilość stron też świadczy, że program nie jest prosty. 
Żeby nie było: Blender jest potężnym programem, który nie ma sobie równych wśród programów free. Narzekam tylko na jego skomplikowanie i trudność nauki. Czy ktoś z Was próbował tego Bforartista ?   
 

Offline winhelp

Odp: Blender i Bforartists
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2020 22:22:03 »
Kiedyś próbowałem jakiegoś DarkBlender czy coś. Ale się odbiłem. Ba, jak na razie odbijam się od wersji 2.8 :P
Tak jak mówisz zmiana przyzwyczajeń - a to trudna rzecz. Tam chodziło też np o to, że nie było panelu z przyciskami od odpowiadających im funkcji tylko porobione dużo okienek z edytorem tekstu i przyciskiem Run script. Ogólnie jest to pod gamedev i robienie assetów ale ja się szybciej nauczyłem "na około".

 

Blender Generalist Poszukiwany!/ Postprodukcja Warszawa Badi Badi

Zaczęty przez BadiBadiDział Oferty pracy (bez ogłoszeń FREE)

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 18665
Ostatnia wiadomość 18.07.2022 16:19:11
wysłana przez BadiBadi
ZBrush Core to Blender (czy można użyć VRML to zrobienia textury)

Zaczęty przez CodajDział Teksturowanie i materiały

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 19844
Ostatnia wiadomość 09.04.2019 13:29:19
wysłana przez alex
Symulacja ognia/dymu. Jego brak w renderze. Blender 2.79/2.8.

Zaczęty przez EldDział Animacja i symulacje

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 21402
Ostatnia wiadomość 07.08.2019 09:28:41
wysłana przez Kubik
Tutoriał dla nowicjuszy blenderowania modelowanie i animacja wirusa Blender 2.9x

Zaczęty przez EasyBlendrDział Tutoriale

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 19576
Ostatnia wiadomość 22.10.2021 16:32:15
wysłana przez OLKa
Płynne sterowanie dżojstikiem w blender game.

Zaczęty przez Bar HorabDział Tender Blender

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 19042
Ostatnia wiadomość 31.01.2019 17:19:43
wysłana przez Bar Horab

* Zaloguj




* Losowy obrazek

wormholes station1

Wyświetleń: 1580
Autor: mrys
w: Fractal