Autor Wątek: RGB vs CMYK [animacja]  (Przeczytany 12108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr

RGB vs CMYK [animacja]
« dnia: 29.03.2020 10:59:32 »
EDIT: Film skończony http://www.blender.pl/index.php?topic=636

Zrobiłem film wyjaśniający, czym jest RGB oraz CMYK. Głównie po to, aby mieć do portfolio animację z gatunku explainer video. Zanimowane i zmontowane w Blenderze, część rysunków zrobiłem w Affinity Designerze i zaimportowałem je jako SVG.

Powiem Wam, że najwiecej czasu zabrało mi wymyślenie tekstu. Niby tryby kolorów to coś, co mamy w małym paluszku, ale streścić to w 2 minuty jest wyczynem.

https://www.youtube.com/watch?v=kKrQ2_v9q38

Chciałbym zrobić jeszcze kilka takich animacji. Macie pomysły na coś związanego z grafiką, czego klienci nie wiedzą, a warto im wyjaśnić?

« Ostatnia zmiana: 26.07.2020 13:19:27 wysłana przez Piotr »
 

Offline winhelp

Odp: RGB vs CMYK [animacja]
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2020 13:14:27 »
Sama animacja bardzo fajna - ten najazd na subpiksele był fajny. Tylko nie wiem czemu w prost nie powiedziałeś, że są to dwa światy, RGB jest do ekranów a CMYK do druku co jest najbardziej oczywistą różnicą. No ale tak jak mówisz - temat rzeka a tu czas gonił - czego na szczęście nie dało się odczuć.
I chyba zabrakło kilku słów podsumowania, bo materiał kończy się planszą typu napisy końcowe. Lepiej by było wposmnieć coś a'la "to tyle na ten temat z mojej strony".

ps. Dobry ruch z tą zmianą nazwy - niektórzy używają w prost w marketingu, że dobre, bo polskie. Co w przypadku grafiki chyba raczej rzadkie, bo wszyscy celują w zagranicznych klientów lub mają takie przekonanie, że jak nie po angielsku to z nikim się nie dogadają.
 
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: Piotr

Offline Piotr

Odp: RGB vs CMYK [animacja]
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2020 10:29:45 »
Dzięki za opinię. Faktycznie, mogłem podkreślić to, że jedno jest do monitorów, a drugie do druku i zrobić lepsze zakończenie/podsumowanie.

Nazwę zmieniłem, bo jak dyktowałem starą, to ludzie mieli problem z zapisaniem jej.

Offline winhelp

Odp: RGB vs CMYK [animacja]
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2020 13:38:59 »
Też musiałem se imienio-nazwiskowy email wymyślić, bo chyba tylko 2 osoby jak dotąd skumały "winhelp" przy czym jedna osoba pokusiła się o analizę jego powstania - dość trafną o dziwno.

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

MIDO wiertnica

Wyświetleń: 1621
Autor: Tvaroog
w: MIDO wiertnica