Autor Wątek: Fretka Flynn  (Przeczytany 11564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mortus

Fretka Flynn
« dnia: 04.03.2020 19:43:47 »
Ehh... powinienem robić coś zupełnie innego, bo przecież mam już zaczęty ważniejszy projekt. Ale co poradzić, ja się po prostu nie mogę oprzeć tym małym pomysłom które czasem się pojawiają w głowie. W każdym razie mały fanart z Fineasza i Ferba. Na razie tylko blockout, ale mam też prawie skończoną wersję lowpoly. Próbowałem zrobić na szybko prosty efekt konturu za pomocą fresnela, ale jak widać, nie za bardzo się to sprawdza w tym przypadku. Mam już inny pomysł na podejście do tego problemu. Mimo, że postać wydawała mi się na pierwszy rzut oka dość prosta, to nie wziąłem pod uwagę, że istnieje zasadniczo tylko w przestrzeni 2D. To z automatu oznacza, szczególnie w stylistyce tej kreskówki, że nie wszystkie kształty da się przetłumaczyć 1:1 na 3D. Oprócz tego brwi, rzęsy i usta będą wymagały trochę kombinowania na etapie rigu, bo w dość specyficzny sposób zachowują się one względem kamery. Ale do tego jeszcze dojdę.

« Ostatnia zmiana: 05.03.2020 17:08:35 wysłana przez Mortus »
 

Offline winhelp

Odp: Fretka Flynn
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2020 20:36:47 »
Całkiem spoko. Rozpoznałem :P

Offline Mortus

Odp: Fretka Flynn
« Odpowiedź #2 dnia: 05.03.2020 17:04:36 »
Dzięki  ;)

Update:

Offline Mortus

Odp: Fretka Flynn
« Odpowiedź #3 dnia: 17.03.2020 19:05:57 »
Kilka zmian i poprawek później. Na tym obrazku tego nie widać, ale udało mi się w miarę poradzić z rigiem oczu, które całe swoje zachowanie i transformacje wykonują względem kamery. Jak wrzucę kolejne renderki to myślę, że będzie widać lepiej o czym mówię. Usta koniec końców zrobiłem zupełnie innym sposobem niż planowałem, ale w sumie i tak jestem zadowolony. Coś niefajnego mi się dzieje z konturami w niektórych miejscach, jeszcze nie wiem co na to poradzić.

« Ostatnia zmiana: 17.03.2020 19:15:17 wysłana przez Mortus »
 

Offline winhelp

Odp: Fretka Flynn
« Odpowiedź #4 dnia: 17.03.2020 23:41:06 »
Hm, dopiero na dużym zoomie zobaczyłem, że kieca nie jest jednolita.Klimat zachowany 100%. 👍

Offline Mortus

Odp: Fretka Flynn
« Odpowiedź #5 dnia: 21.03.2020 15:44:08 »
Ano nie jest. Bluzka też. Chciałem jednak jakoś dodać trochę detalu. Dzięki  ;)

Tak czy siak, wersja (chyba) finalna:


 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

Finał 1

Wyświetleń: 1548
Autor: Daniel
w: Testy