Autor Wątek: V-Ray for Blender - developer poszukiwany  (Przeczytany 9196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freeqstyler

V-Ray for Blender - developer poszukiwany
« dnia: 18.10.2019 17:04:35 »
Chyba wszyscy kojarzą silnik renderujący V-Ray. Nie wszyscy pewnie za to wiedzą, że narzędzie to od dłuższego czasu jest dostępne także dla Blendera - przynajmniej do czasu wydania wersji 2.8. Od dłuższego czasu blenderowi użytkownicy V-Raya naciskali Chaos Group o większą przejrzystość w tej materii i podanie chociaż przybliżonego terminu wydania nowej wersji, albo jakichkolwiek innych niż zdawkowe informacji na temat postępów prac. Dzisiaj wygląda na to, że producent jest faktycznie pod ścianą - na forum pojawiła sie informacja o braku mocy przerobowych i wakacie na stanowisku developera:



Link do wątku

Do tego należy dodać, że były główny developer projektu, Andrei Izrantcev (znany też jako bdancer), został dłuższy czas temu oddelegowany do prac nad wersją V-Raya dla Houdiniego i wersją dla Blendera zajmuje się wyłącznie z doskoku.

Ja osobiście po kilku latach użytkowania V-Raya jestem zmęczony polityką Chaos Group i w większości nie opieram już swojej pracy na tym silniku. Niemniej obserwuję nadal całą sytuację i nie wykluczam, że kiedyś wrócę, o ile konkurencja V-Rayowi nie odjedzie.
 

Offline Piotr

Odp: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: 19.10.2019 13:06:53 »
Nie siedzę w temacie, ale V-ray jest w czymś lepszy od innych silników? Czy po prostu kiedyś z braku konkurencji stał się branżowym standardem?

Offline freeqstyler

Odp: V-Ray for Blender - developer poszukiwany
« Odpowiedź #2 dnia: 20.10.2019 22:34:55 »
V-Ray ma dobre i szybkie algorytmy GI, dużo featuresów i (przynajmniej w wersji dla Blendera) jest dosyć tani. W dziedzinie renderowania na CPU większość rendererów z których korzystałem (tych które mają wsparcie dla Blendera) nie ma do V-Raya startu.

Przy renderingu na GPU sprawa już ma się trochę inaczej, bo jest Octane i jest e-Cycles, które raczej V-Rayowi odjeżdżają.
« Ostatnia zmiana: 20.10.2019 22:36:52 wysłana przez freeqstyler »
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek