Autor Wątek: Studia, a grafiak 3D  (Przeczytany 8919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archcoach

  • Noob
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Studia, a grafiak 3D
« dnia: 22.05.2019 21:54:36 »
Witam. Mam problem z wyborem tego do mam robić dalej po maturze. Od prawie roku uczę się tworzyć postacie oraz rożnego rodzaju zwierzęta czy też potwory w blenderze. Chciałbym teraz to kontynuować, ale wiecie jak to jest - rodzice nalegają żebym poszedł na studia w ogóle nie związane z grafiką 3D, a samą grafiką zająć się jako hobby. Wiem że tworzenie postaci i modeling to jest to co chce robić w życiu, lecz czy warto nie iść na te studia i postawić wszystko na grafikę 3D - najbardziej tworzenie postaci? Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?
 

Offline freeqstyler

Odp: Studia, a grafiak 3D
« Odpowiedź #1 dnia: 22.05.2019 22:50:42 »
wiecie jak to jest - rodzice nalegają żebym poszedł na studia w ogóle nie związane z grafiką 3D, a samą grafiką zająć się jako hobby.

Ja nie wiem i nie rozumiem takiego podejścia  - studia są twoim wyborem, nie twoich rodziców.

Wiem że tworzenie postaci i modeling to jest to co chce robić w życiu, lecz czy warto nie iść na te studia i postawić wszystko na grafikę 3D - najbardziej tworzenie postaci? Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?

Znajdziesz pracę bez studiów bez problemu, jeżeli będziesz miał konkretne umiejętności. Ogólnie studia to nie jest magiczna przepustka do branży ani też nie nauczą cię wszystkiego - jest duża szansa, że nauczą cię wielu rzeczy których niekoniecznie będziesz potrzebował w karierze. Co nie znaczy że wiedza ze studiów jest bezużyteczna - ja studiowałem mechanikę/budowę maszyn i mimo że zajmuję się głównie wizualizacjami/packshotami, to inżynierskie zacięcie którego liznąłem na studiach nieraz mi się przydaje.

Podstawą jest praca samemu, i tutaj zwróć uwagę, że studia zajmą ci wiele czasu które mógłbyś poświęcić na rozwój umiejętności graficznych - więc jeżeli wybierzesz zupełnie inny kierunek, szczególnie jakiś mocno absorbujący, to na hobby może nie wystarczyć już czasu.

I ostatnia rzecz, nie musisz iść na studia zaraz po maturze, bez znaczenia co ktokolwiek ci mówi. Oczywiście z dziennymi w późniejszym wieku może być ciężko, ale sporo osób nawet grubo po 30/40 idzie na zaoczne.
 

Offline Zuorion

Odp: Studia, a grafiak 3D
« Odpowiedź #2 dnia: 23.05.2019 22:32:06 »
Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?
Studia Ci pomogą jeśli będziesz chciał wyemigrować do kraju w którym trzeba wizę.
W 3d(generalnie w it zresztą też) najważniejsze jest portfolio/skill. Gdyby to było jakies 3d art school to może by coś znaczyło, ale w polsce czegoś takiego nie ma.

Jeśli chcesz iść na studia to nie miej złudzeń, że nauczysz się czegoz z stricte 3d. Jeśli już to takie poboczne rzeczy jak freeqs, jak np. na informatyce programowanie jeśli chcesz iść w gamedev.
 

Offline messa

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • https://www.trojmiasto.pl/Laryngolog-dr-D-Tretiakow-o56307.html
    • Osiągnięcia
Odp: Studia, a grafiak 3D
« Odpowiedź #3 dnia: 23.09.2019 10:06:18 »
Dokładnie w It jest tak, że teraz bardziej stawia się na dobrze zorganizowane i bogate w projekty portfolio niż na papier ze studiów :D
 

 

Mały projekt na studia

Zaczęty przez seledynowymateuszDział Projekty niekomercyjne

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8509
Ostatnia wiadomość 17.01.2018 16:55:20
wysłana przez Mad Max

* Zaloguj




* Losowy obrazek