Autor Wątek: Digart.pl zamknięty  (Przeczytany 9303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goten22

Digart.pl zamknięty
« dnia: 02.02.2018 14:52:47 »
Czyżby upadek forów tematycznych w tym i również graficznych? :( Smutne wieści. Z dniem 1 lutego stronę zamknięto. Digart.pl był prowadzony przez Onet.
 

Offline Piotr

Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2018 16:15:13 »
No po frekwencji tutaj widać, że graficzne też wykosiło. Ludzie idą tam, gdzie jest dużo ludzi, bo tam jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś pomoże, albo pogłaszcze.

Offline Rodia

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2018 11:14:45 »
Ja też przyznam że kiedyś zaglądałem kilka razy dziennie teraz raz na kilka dni. Osobiście myślę że migracja na nową wersję była błędem, trwało to zbyt długo i się ludzie odzwyczaili, oraz utrata starych treści pogorszyła nieco przydatność dla nowych użytkowników.
Znaczy mam na myśli to niniejsze forum nie digart
 

Offline Piotr

Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #3 dnia: 07.02.2018 11:22:41 »
Teraz blenderartists.org mają przenosić na nowe forum. Tylko, że tam udało się zebrać 4800€ na przeniesienie starych treści. Tutaj dwie stówy byłby sukcesem ;)

Offline Mad Max

Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2018 22:27:42 »
Migracja była koniecznością, nie błędem.  Błędem było to, że nie nastąpiła wcześniej. Ale cóż, tak krawiec kraje...
 

Offline Terminus

Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2018 11:39:20 »
Formuła samego digartu, forma promocji treści innych niż "polecane" przez administrację i tak sprawiły, że dałem sobie z nim spokój parę lat wcześniej niż nastąpił zgon.
Duch digartu gdzieś tam się błąka po twarzoksiążce w formie grupy zrzeszających byłych członków.
 

Offline Veezen

Odp: Digart.pl zamknięty
« Odpowiedź #6 dnia: 19.02.2018 19:50:35 »
Fora tematycznie powoli zaczynają umierać. Ludzie z nich uciekają. Warto wrócić pamiecią do czasów kiedy na Blenderowni naprawdę się działo. Temat za tematem, post za postem, poza tym można było ciekawie podyskutować. To samo można powiedzieć od Max 3d. Nie wiem co tam się dzieje, bo rzadko tam wchodzę ... ale jak ostatni raz byłem to tylko na chwile sprawdzić swój ulubiony dział czyli Game Art i wyłączyłem. Polycount też jest na ostatniej prostej.

Co więc zastąpi fora? Myśle że dobrym kierunkiem jest właśnie Artstation oraz Slack/Discord. To pierwsze jest idealne do "chwalenia" się pracami. Strona po prostu daje nam przed oczami same mięso, mamy to co chcemy widziec czyli prace różnych artystów, strona jest nimi zapełniona po brzegi. Każdy user może takie prace komentować lub nawet skontaktować się bezpośrednio z jego twórcą. Grupy na Slack/Discord są naprawde dobre (polecam grupe Greentooth z Polycounta) bo to troche takie jakby spotkanie z kumplami przy piwie by pogadać na różne tematy.  No i warto też wspomnieć jak Facebook przyczynił się do zniszczenia for dyskusyjnych.
3D Artist @ Techland
Hardsurface artist @ Freelance
www.veezen.pl [nofollow]
www.artstation.com/artist/veezen [nofollow]
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

Pixar Car

Wyświetleń: 1393
Autor: Daniel
w: Testy