Autor Wątek: Mam adblocka  (Przeczytany 12946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline penquin

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Mam adblocka
« dnia: 26.01.2018 18:19:13 »
Cześć,
jak w temacie - mam adblocka i nie lubię go wyłączać. Nawet tu, na blenderowni gdzie siedzę od lat, ostatnio nawet częściej niezalogowany niż zalogowany  :D  Dzisiaj przyszła mi do głowy pewna zmiana i pytanie do adminów: czy zamiast tej prośby o wyłączenia adblocka/dodanie reguły, nie dałoby się dać informacji "Widzimy, że masz adblocka - może wspomóż nas inaczej" lub czegoś podobnego? I np. link do paypala, gdzie można przelać kilka złotych na utrzymanie serwisu?

Wchodzenie z adblockiem nie jest moją złośliwością, natomiast bardzo nie lubię jak mi reklamy wciskają co popadnie, nawet te mało inwazyjne. Czasami szukam jakichś pierdół w internecie, a później przez tydzień wszędzie jestem atakowany np. wycieczkami do Radomia ;) Nie mam pojęcia na ile inne osoby byłyby skłonne wpłacić kilka zł na utrzymanie, ale mi osobiście sprawiłoby to trochę radości wspomagając serwis, na którym jestem od lat (hmm chyba już kilkanaście będzie, jeśli się nie mylę) i z którym się uczyłem Blendera

Admini - pomyślcie :) zwłaszcza, że ten baner jest dość mocno widoczny
 

Offline goten22

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #1 dnia: 08.02.2018 14:16:57 »
@Mad Max jesteś chętny na paypala na piwo (/pączki)... tzn. utrzymanie serwera? ;)
 

Offline Mad Max

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2018 17:44:29 »
Pączka zawsze chętnie ;) Nie tyle, że jestem łasy (na kasę), ale każdy grosz zarobiony na reklamie to grosz mniej wydany z własnej kieszeni. Darowizny via PayPal też by pomogły, natomiast nie wiem jak to technicznie rozwiązać. @goten22 jakaś whitelista? Specjalna grupa której się moduł z reklamą nie wyświetli? Nie mam pojęcia.
 

Offline goten22

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #3 dnia: 09.02.2018 01:17:21 »
Ranga donator+ukrywanie bloku z reklamą. Da się zrobić. Tylko trzeba wpłacających jakoś weryfikować. Nick w treści przelewu albo coś.
 

Offline penquin

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #4 dnia: 09.02.2018 08:19:38 »
@Mad Max przez Paypala można chyba dość łatwo zrobić taką skarbonkę: rejestracja + newbielink:https://www.paypal.com/paypalme/grab [nonactive] . Później z tego co pamiętam, dało się jakos wyklikać guzik "Donate"

Natomiast co do rangi, to trochę więcej by było roboty z implementacją, ale pomysł bardzo fajny i dodatkowo motywujący :)
« Ostatnia zmiana: 09.02.2018 08:22:13 wysłana przez penquin »
 

Offline freeqstyler

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2018 10:10:13 »
A może Patreon/Patronite?
 

Offline Kporabik

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #6 dnia: 09.02.2018 18:46:29 »
Co do reklam to nie wydaje mi się żeby na blenderowni były one jakoś uciążliwe. I z tego co mi wiadomo to adblock udostępnia możliwość wyłączenia blokowania na poszczególnych stronach
 

Offline winhelp

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2018 13:28:34 »
Ja mam zablokowanego AdBlocka i widzę dwa małe cieniutkie paski z reklamami a czasem nawet ich nie ma w cale więc nie wiem o co takie halo. Wyłączyć "bloki" i tyle. Chyba, że reklamodawcy stosują wg nas różne kryteria i inni widzą "krzykacze" na pół strony?

Offline Piotr

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2018 13:52:48 »
A mi nie przeszkadzają te reklamy. Nawet je lubię, bo codziennie coś wygrywam. uBlock Orgin pozwala dwoma kliknięciami wyłączyć reklamy na Blenderowni, więc nie ma z tym problemu.

A rocznie to ile blenderownia kosztuje za takie "twarde" rzeczy jak hosting, domena, nie_wiem_co_jeszcze?

Offline Mad Max

Odp: Mam adblocka
« Odpowiedź #9 dnia: 15.02.2018 16:22:06 »
Nie chce mi sie teraz sprawdzac dokladnie, ale od czasu przejscia na wirtualny hosting jest znacznie taniej - w sumie kilkaset zl/rok. Wczesniej, na dedykowanym bylo kilkaset na miesiac, ale wtedy jeszcze inne rzeczy hulaly na serwerze to sie rozkladalo.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek