Autor Wątek: Czy dodatkowa karta graficzna pozwoli mi załadować większą scenę?  (Przeczytany 10963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymonszewcjr

  • Noob
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
mam w kopie aktualnie gtx 750TI z 2gb ramu
czy zakup dodatkowj karty sprawi że bedę mógł ładować wieksze sceny bo ta karta nie wyrabia :'(
 

Offline goten22

Odp: Czy dodatkowa karta graficzna pozwoli mi za
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2018 13:39:29 »
Jeżeli karta, którą kupisz będzie miała więcej pamięci to tak. Ale pamięci dwóch kart się nie sumują. Scena musi wejść w całości na obie karty. Więc mając kartę 1GB i 2GB, scena musi mieć 1GB, żeby mogła się wyrenderować. Lub 2GB, ale wtedy renderujesz na jednej karcie.
 

Offline Piotr

Tak jak pisze gotten22: pamięć się nie sumuje, a scena musi się zmieścić w tej karcie, która ma mniej RAMu.

Offline pxxl666

a czy teraz nie ma jakichs buildow gdzie juz obeszli ten problem ? oraz mozna rendzic jednoczesnie gpu + cpu ??
 

Offline goten22

Szczerze to nie mam pojęcia. Brzmi dość futurystycznie.
 

Offline Wookie

To nie jest kwestia buildu blendera. Problem leży na poziomie architektury obliczeniowej procesorów wielordzeniowych. Gdzieś zasłyszałem że Vulkan ma umożliwiać stackowanie pamięci GPU ale nawet jeżeli będzie to możliwe to trochę poczekamy na silniki renderujące wykorzystujące tę technologię.
ArtStation [nofollow]
 

Offline Zuorion

Cytuj
rendzic jednoczesnie gpu + cpu
Tak, najnowsze buildy z buildbota: https://builder.blender.org/download/ to potrafią
(GPU korzysta z VRAMu, CPU z RAMu, a pamięci się nie sumują - jakby kto pytał)


Pod OpenCL da się używać pamięci systemowej na AMD(sterowniki na to pozwalają), a pod Nvidią tez się da lub niedługo się będzie dało (https://developer.blender.org/D2056)
Oczywiście jest to kosztem prędkości renderu GPU - i są to straty na poziomie 20% i wyższym.
« Ostatnia zmiana: 29.01.2018 22:25:21 wysłana przez Zuorion »
 

Offline pxxl666

to dobrze widziałem jednak ...
 


 

Jaką kartę graficzną wybrać?

Zaczęty przez afiszu_3dDział Tender Blender

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11062
Ostatnia wiadomość 11.01.2021 12:32:31
wysłana przez Piotr
Problem z kartą graficzną i startem Blendera

Zaczęty przez iwoneqDział Tender Blender

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 23283
Ostatnia wiadomość 08.03.2020 23:12:42
wysłana przez alex

* Zaloguj




* Losowy obrazek