Autor Wątek: Migający interfejs użytkownika  (Przeczytany 9566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromiz

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Migający interfejs użytkownika
« dnia: 27.11.2017 19:59:03 »
Cześć

Spotkał się ktoś z migającym/skaczącym interfejsem użytkownika pod Linuxem? Mam laptopa z ATI HD6320. Posiadałem różne Linuxy - Debiana, Ubuntu, Xubuntu, MATE. Ogólnie Blender z tego co pamiętam jakiś czas temu działał bez problemu. Obecnie jak go uruchomię na Xubuntu 17.10 to cały interfejs widzę, ale jak przemieszczam kursor myszki i na coś najadę nim wtedy połowa wewnętrznych opcji znika, skacze itp. Przeinstalowałem Linuxa na Ubuntu Mate 17.10 i jest to samo. Na Windows 10 działa prawidłowo. Czym może to być spowodowane?
 

Offline goten22

Odp: Migający interfejs użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: 28.11.2017 14:09:48 »
Może to to?
Okienka Blendera nie wyświetlają się, są "puste" / mrugają
Zmień sposób ich wyświetlania. File => User Preferences => [zakładka]System => Window Draw Method ustaw na Overlap

Blender powinien też mieć jakiś safemode czy coś, żeby się odpalał bez wodotrysków. Pewnie jakiś parametr w konsoli, poszukaj coś w necie. Może pod hasłem fallback mode. Stawiam na sterowniki do karty.
 

Offline gromiz

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Migający interfejs użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: 30.11.2017 19:03:22 »
Niestety nie działa to pierwsze rozwiązanie. Wygląda na to, że coś chyba w Ubuntu 17.10 zmienili dla AMD/ATI może sterownik, bo we wcześniejszej wersji chodziło wszystko w porządku. Będę musiał wrócić do poprzedniej wersji i problem może się rozwiąże.
 

Offline wefhy

Odp: Migający interfejs użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: 02.12.2017 13:08:41 »
Bardzo dziwne, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Mate/Cinnamon są oparte o Gnome, więc jeśli jest jakiś problem z jednym, jest duża szansa, że będzie też w innym. Możesz spróbować dystrybucji opartej o KDE (KDE Neon, Linux Mint KDE). Ewentualnie uruchomić gnome w trybie wayland.

Ale tak ogólnie - używasz otwartych sterowników AMD, czy własnościowych? Może najprościej będzie właśnie zmienić sterownik. Dla AMD podobno otwarte są lepsze. Nie wiem, jak to wygląda pod ubuntu, pod mintem jest w ustawieniach sekcja "sterowniki".
 

Offline gromiz

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Odp: Migający interfejs użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: 02.12.2017 19:03:48 »
Problem rozwiązany. Ogólnie sterownik mam chyba otwarty, bo do tej karty graficznej AMD HD 6320 sterowniki zamknięte nie są już chyba robione. Pod stare ubuntu można było je instalować, bo faktycznie w Sterownikach same się pojawiały. W nowych już tego nie ma.

Zainstalowałem Ubuntu Mate 16.04 LTS i Blender dalej migał. Praktycznie czy Ubuntu Mate czy Xfce to bez różnicy. Pobrałem tak jak napisałeś Linuxa Minta ale MATE najnowszy jaki jest i bez problemu Blender 3D działa. Nie wiem od czego to zależy. Dziękuję za informacje.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek