Autor Wątek: your system does not support 3d hardware acceleration  (Przeczytany 8448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kusociński

Witam szanowne grono.
Nie wiem czy to odpowiedni dział (nie ma tu działu typowo o problemach z blenderem dotyczących sprzętu), jeżeli inny jest bardziej odpowiedni to proszę o przeniesienie.
Ale o co chodzi? Jakiś czas temu zaktualizowałem stery od grafiki. Po instalacji, po odpaleniu blender trochę pochodził, może 10s i pojawiał się taki komunikat: “Urządzenie Nvidia GeForce nie jest wymienne i nie można go wysunąć, ani odłączyć” i blender się zawieszał.
Kolejna próba odpalenia to od razu komunikat:

[nofollow]

Jeżeli odpalam korzystając z funkcji "uruchom z procesorem graficznym > zintegrowana karta graficzna" to wszystko działa, ale oczywiście nie mogę renderować w GPU.

W internetach radzą [nofollow] aby ściągną plik opengl2.1.dll ze stronki [nofollow] i wkleić go do plików programu. Program się po tym odpala, ale tak zamula, że nie da się pracować.

Inną radą [nofollow] miała być zmiana parametru TDR timeout dla sterownika grafiki według instrukcji [nofollow], ale albo ja coś sknociłem, albo to też nie działa. Scrin z edytora rejestr:

[nofollow]

Ściągnąłem ostatnie działające stery (ostatnie oznaczone 37x.xx) i na nich śmigam, ale to przecież nie o to chodzi.

[nofollow]

Mój sprzęt  ;) [nofollow]
Windows 7 64

Jeżeli ktoś miał podobny problem, będę wdzięczny za wszelką pomoc.
« Ostatnia zmiana: 06.11.2017 13:46:01 wysłana przez Kusociński »
Stacja Artystowo [nofollow]
 

Offline Piotr

Odp: your system does not support 3d hardware acceleration
« Odpowiedź #1 dnia: 06.11.2017 17:24:28 »
Zwiększenie TDR Timeout pomaga tylko przy renderowaniu w CUDA, kiedy tile zbyt długo się liczy i system myśli, że sterownik się wiesza (bo nie ma od niego odpowiedzi). To nie pomoże w tym wypadku.

 

Nie renderuje się Fluid w Particle System

Zaczęty przez KoopixdDział Animacja i symulacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5738
Ostatnia wiadomość 03.12.2018 11:55:02
wysłana przez Koopixd

* Zaloguj




* Losowy obrazek