Autor Wątek: your system does not support 3d hardware acceleration  (Przeczytany 521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kusociński

Witam szanowne grono.
Nie wiem czy to odpowiedni dział (nie ma tu działu typowo o problemach z blenderem dotyczących sprzętu), jeżeli inny jest bardziej odpowiedni to proszę o przeniesienie.
Ale o co chodzi? Jakiś czas temu zaktualizowałem stery od grafiki. Po instalacji, po odpaleniu blender trochę pochodził, może 10s i pojawiał się taki komunikat: “Urządzenie Nvidia GeForce nie jest wymienne i nie można go wysunąć, ani odłączyć” i blender się zawieszał.
Kolejna próba odpalenia to od razu komunikat:

Jeżeli odpalam korzystając z funkcji "uruchom z procesorem graficznym > zintegrowana karta graficzna" to wszystko działa, ale oczywiście nie mogę renderować w GPU.

W internetach radzą aby ściągną plik opengl2.1.dll ze stronki i wkleić go do plików programu. Program się po tym odpala, ale tak zamula, że nie da się pracować.

Inną radą miała być zmiana parametru TDR timeout dla sterownika grafiki według instrukcji, ale albo ja coś sknociłem, albo to też nie działa. Scrin z edytora rejestr:

Ściągnąłem ostatnie działające stery (ostatnie oznaczone 37x.xx) i na nich śmigam, ale to przecież nie o to chodzi.

Mój sprzęt  ;)
Windows 7 64

Jeżeli ktoś miał podobny problem, będę wdzięczny za wszelką pomoc.
« Ostatnia zmiana: 06.11.2017 13:46:01 wysłana przez Kusociński »

Offline Piotr

Odp: your system does not support 3d hardware acceleration
« Odpowiedź #1 dnia: 06.11.2017 17:24:28 »
Zwiększenie TDR Timeout pomaga tylko przy renderowaniu w CUDA, kiedy tile zbyt długo się liczy i system myśli, że sterownik się wiesza (bo nie ma od niego odpowiedzi). To nie pomoże w tym wypadku.

Nie renderuje się Fluid w Particle System

Zaczęty przez KoopixdDział Animacja i symulacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 75
Ostatnia wiadomość 03.12.2018 11:55:02
wysłana przez Koopixd

* Zaloguj

* Losowy obrazek