Autor Wątek: Future is here - Blenderownia v7.0  (Przeczytany 16338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goten22

Future is here - Blenderownia v7.0
« dnia: 17.06.2017 01:27:53 »

Co nowego:

1. Szata graficzna - wciąż beta, może być krzywo. Będę super wdzięczny za wszystkie uwagi, mockupy czy fragmenty css'ów.
2. Galeria - zachęcam do testowania - tworzenia albumów, embedowania w postach, kombinowania. Mamy obrazki z poprzedniej galerii, ale utracili się autorzy. :( Jeszcze nie wiem co z tym zrobić. Mogę spróbować przypisać obrazki do prawowitych właścicieli - dajcie mi znać w takim przypadku na PW, że jesteście autorami.

Każdy użytkownik może tworzyć własne albumy i dodawać tam obrazy. Dodawanie albumów i obrazów w menu użytkownika => moja galeria => nowy album. Tak dodany obraz można embedować w wiadomości poprzez tag:
[smg id=X]
3. Nowy system newsów - oparty na wiadomościach forumowych. Prościej się chyba nie da. Newsy dodaje się jako tematy na forum. Możesz to zrobić w odpowiednim dziale "propozycje newsów" lub z menu użytkownika => dodaj newsa.
4. Nowe na forum ma teraz podział na WIPy, ukończone i resztę. Do tego czasem przypięty temat. Kolorowy pasek oznacza czy odwiedziliśmy już ten wątek i czy są nowe odpowiedzi. Ikonka z chmurkami oznacza małą ilość odpowiedzi.
5. @mention - wołanie użytkowników przez @nick - po zawołaniu użytkownik otrzymuje prywatną wiadomość. Można to wyłączyć w menu użytkownika => ustawienia => informacje o profilu => zawołania.
6. Miniaturki w działach prace ukończone i WIP. Załączniki i tagi [img] wyświetlają się w widoku działu (załącznik ma pierwszeństwo).
7. Menu użytkownika jest w headerze. Tam znajdziecie też PW.
8. Embedy dla p3d.in, shapeways, yt, vimeo - nakieruj na ikonkę podczas pisania wiadomości, żeby zobaczyć sposób użycia.
9. karma/reputacja/podziękowania
10. odznaczenia
11. artwall [todo] - tu się zastanawiam czy nie zrobić galerii ukrytej. Czegoś bardziej na zasadzie prywatnego zarządzania obrazkami, a galerią zostanie artwall sortowany po najwyższych ocenach.
12. najlepsza odpowiedź - możliwość zaznaczenia najlepszej odpowiedzi w wątku (przez autora wątku).
13. podobne tematy - przy zakładaniu nowego tematu i pod starymi tematami.

TODO:
Tłumaczenia: http://better.blender.pl/index.php?topic=19.msg31#msg31
Galeria: http://better.blender.pl/index.php?topic=21.0


Zachęcam do dzielenia się wrażeniami i pomysłami. :)

Spamować i testować funkcje można tutaj: http://better.blender.pl/index.php?topic=18.0.
« Ostatnia zmiana: 26.07.2017 13:35:02 wysłana przez goten22 »
 

Offline goten22

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #1 dnia: 18.06.2017 12:36:50 »
embeddy :)





[sketch]83bdd35dd6ab407fa95b18892f44591a[/sketch]
 

Offline goten22

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #2 dnia: 23.06.2017 00:16:51 »
@freeqstyler
tag to jest

[sketch][/sketch]
Mogę to poprawić, jeżeli nie jest intuicyjne. BTW, nie spamuj mi tutaj. :P Tutaj chcę pogadać merytorycznie - o galerii na przykład. Tu masz offtop: http://better.blender.pl/index.php?topic=18.0.
 

Offline freeqstyler

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #3 dnia: 23.06.2017 00:20:06 »
A ok, myślałem że testujemy i robimy ogólny syf w imię wyższego dobra. Bardziej merytorycznie to przejrzę jutro w pracy (oczywiście w przerwie hehe).

Edit: o, przyszło mi powiadomienie że o mnie wspomniałeś w poście, tylko że jest po angielsku :P
 

Offline goten22

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #4 dnia: 23.06.2017 00:23:02 »
A ok, myślałem że testujemy i robimy ogólny syf w imię wyższego dobra...

Tak, tak, ale nie w tym wątku. :P Proszę mnie skasować niech służy do tego (jak zawsze zresztą :) ).
 

Offline freeqstyler

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2017 13:57:07 »
http://better.blender.pl/index.php?action=media;sa=album;in=1

Galeria: po kliknięciu w obrazek z pracą otwiera się jpg miniatury, powinien przechodzić do strony galerii (ew. otwierać się full size)
 

Offline freeqstyler

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #6 dnia: 23.06.2017 19:14:25 »
Taka propozycja ode mnie, żeby odchudzić nagłówek + wydłużenie "nowych na forum"
 

Offline goten22

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #7 dnia: 23.06.2017 23:36:53 »
Taka propozycja ode mnie, żeby odchudzić nagłówek + wydłużenie "nowych na forum"
Też o tym myślałem, ale to zależy od ilości pozycji w menu - tak żebyśmy się ze wszystkim zmieścili. Jak będę miał wszystkie pozycje w menu to pokombinuje. Dodałem już kilka, ale nie wiem czy coś jeszcze potrzeba.
 
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: Hubert

Offline freeqstyler

Odp: Future is here - Blenderownia v7.0
« Odpowiedź #8 dnia: 24.06.2017 15:15:41 »
W takim wypadku byłoby rozsądne też zrezygnować z ikonki "domku" na rzecz klikalnego logo. Byłoby ciut więcej miejsca. A szukajka po rozwinięciu też mogłaby ewentualnie przykrywać pozycje w menu.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek