Autor Wątek: Wybór monitora do pracy  (Przeczytany 19131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodia

  • Noob
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Osiągnięcia
Wybór monitora do pracy
« dnia: 20.09.2017 21:27:08 »
Witam ponownie po długiej nie obecności.
Do rzeczy po wielu latach owocnej współpracy padł mi monitor. Odwiedziłem kilka salonów typu Komputronik itp. i okazało się że na wystawce jest zazwyczaj kilka monitorów zupełnie nie tych którymi jestem zainteresowany a to co się na nich wyświetla zupełnie nie pozwala podjąć jakiejkolwiek decyzji.
Chciałem kupić jakiś monitor 27 cali który posiadał by rozdzielczość WQHD, 4K teraz nie jest mi potrzebne bo do wyświetlania obrazu używam karty GTX 560 która i tak nie wyświetla 4K. Chciał bym też żeby był przyzwoity obraz i dobre kolory, w gry raczej nie gram, więc myślałem o matrycy IPS. Fajnie żeby miał też, technologie niwelujące negatywny wpływ na oczy. Planowałem wydać 1,5-2 tyś
Wstępnie wybrałem takie :
1. LG 27UD68-W - ten obsługuje również 4K której teraz nie potrzebuje, jednak zawsze wiedziałem że LG ma dobre matryce i funkcje podziału ekranu wydają mi się przydatne - minus cena
2. BenQ GW2765HT - niby ma bardzo dużo dobrych opinii, ale to trochę starsza konstrukcja i mocno odbiega designem, ale jest w bardzo dobrej cenie.
3. Acer BE270Ubmjjpprzx - nowa konstrukcja, nie mogę znaleźć opinii, ani testów nie wiem jakie są ogólne opinie o Acerach, generalnie ma wszystko co potrzebuję, ale trochę boje się być testerem.
Czy ktoś ma któryś z tych monitorków, albo poleci coś innego z podobnego przedziału cenowego. Lub jakieś aktualne i rzetelne informacje na temat jakości i obsługi reklamacji u poszczególnych producentów.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

Offline wefhy

Odp: Wybór monitora do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 30.09.2017 21:58:54 »
Mam coś z podobnego przedziału od półtora roku - AOC U2868PQU - 4K, 28", cena była w okolicy 1300zł (jest już teraz jakiś kolejny model, też tanio)
Powiem, że jak na matrycę TN to jestem zaskoczony jakością obrazu - Póki nie spojrzysz pod dużym kątem, to wydaje się, że to IPS. Oczywiście profesjonalnych graficznych IPS'ów to się nijak nie ima, ale porównując do tego, czego używałem poza nim, to jest świetnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Przez długi czas jednak też miałem kartę nie wspierającą 4k - i powiem, że nie ma dobrego wyboru między nienatywną rozdzielczością QHD, a 4k 30fps - na QHD obraz jest rozmyty, na 4k bardzo niepłynny. Dopiero po zakupie nowej karty korzystanie z monitora jest przyjemne. Co prawda można było też ustawić rozdzielczość FullHD, gdzie skalowanie daje wyraźny obraz, ale jednak na 28" to trochę za mało przestrzeni roboczej.
 

 

Tablet do pracy

Zaczęty przez KartkyDział Offtopic

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9586
Ostatnia wiadomość 15.02.2018 09:57:39
wysłana przez Terminus
wybór CPU

Zaczęty przez hepaDział Inne programy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11396
Ostatnia wiadomość 30.11.2022 19:46:16
wysłana przez winhelp

* Zaloguj




* Losowy obrazek