Autor Wątek: 3D: Ratusz  (Przeczytany 12076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Terminus

3D: Ratusz
« dnia: 04.09.2017 10:45:50 »
Korzystając ze zmiany laptopa i związanego z tym wzrostu możliwości obliczeniowych wróciłem do jednego z zaczętych i zaginionych w otchłaniach dawnego forum tematu - rekonstrukcji istniejącego tylko przez chwilę w XIXw. ratusza w miasteczku Hrubieszów. Realizowane na podst. dokumentacji budowlanej z epoki.

Co się zmieniło?
-drobne poprawki w modelu ratusza, dodawanie nowych krawędzi zmiękczających ostre narożniki,
- zacząłem teksturowania modelu, ściany "kafelkowane", wieża i elementy drewniane na UV-kach,
- domodelowuję otoczenie, na razie budynek po lewej ze sklepem,
- życie w osiedlu robione jako półprzeźroczyste duszki wycinane ze starych zdjęć mieszkańców,
- do tego pierwsze próby z DOF i compozytorem.

Rendery robocze
 

Offline mookie

Odp: 3D: Ratusz
« Odpowiedź #1 dnia: 13.09.2017 12:37:21 »
Popracowałbym nad światłem, cieniami; w tej chwili obraz wydaje mi się wypalony; potestuj różne HDRki lub zwykłe słońce, może warto wyostrzyć cienie i rzucić jakiś ciekawy kształt na ściany budynku? Testuj na clay'u, nadaj bryłom jeden materiał, znajdź najlepsze rozwiązanie, a dopiero później dopieszczaj detale. Tak jest najłatwiej. Powodzenia!
 
Użytkownicy, którzy podziękowali za ten post: Terminus

Offline Terminus

Odp: 3D: Ratusz
« Odpowiedź #2 dnia: 13.09.2017 16:30:06 »
Dzięki. Tak, będę jeszcze pracował nad oświetleniem sceny.
To co widać w pierwszym renderze z ratuszem, jest ustawione tak tylko "żeby coś było widać - na razie jestem jeszcze na etapie domodelowywania elementów otoczenia i uczenia się teksturowania modelu.

Jedynie na tym drugim ujęciu z witryną sklepu testowałem kilka elementów z tutoriali np. DoF, ale i on jest wyłącznie migawką z postępów prac.
 

Offline Terminus

Odp: 3D: Ratusz
« Odpowiedź #3 dnia: 11.10.2018 08:09:05 »
Taki mały update tematu podrabianego w coraz rzadszych wolnych chwilach.
Dodałem witrynę kolejnego sklepu. Samo modelarstwo - za oświetlenie i ustawienie sceny się nie jeszcze nie brałem - widoczek ma charakter wyłącznie roboczo-poglądowy.
 

Offline Terminus

Odp: 3D: Ratusz
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2019 15:00:28 »
Kolejny update. Kolejne porcja nauki. Tym razem pierwsze nieśmiałe próby z Substance Painterem [tylko na ścianach].
 

Offline AGhandwork

Odp: 3D: Ratusz
« Odpowiedź #5 dnia: 17.03.2019 09:53:40 »
Mam pomysł, że jesteś na dobrej drodze ze swojej pracą!  :)
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

EliseCup

Wyświetleń: 1451
Autor: veti
w: Modele Assoluto Racing (Android/iOS)