Praca Miesiąca - guests

Memento Mori
Praca Miesiąca Styczeń-Kwiecień 2020
mrys

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Terminus

Strony: 1 2
1
Work in progress (WIP) / Odp: 3D: Ratusz
« dnia: 15.03.2019 15:00:28 »
Kolejny update. Kolejne porcja nauki. Tym razem pierwsze nieśmiałe próby z Substance Painterem [tylko na ścianach].

2
Work in progress (WIP) / Odp: 3D: Ratusz
« dnia: 11.10.2018 08:09:05 »
Taki mały update tematu podrabianego w coraz rzadszych wolnych chwilach.
Dodałem witrynę kolejnego sklepu. Samo modelarstwo - za oświetlenie i ustawienie sceny się nie jeszcze nie brałem - widoczek ma charakter wyłącznie roboczo-poglądowy.

3
Tender Blender / Odp: Blender 2.8 development
« dnia: 04.06.2018 20:24:16 »
A mnie ciągle telepie jak widzę te infantylne ikony w menu po lewej...  >:(

4
Blender / Odp: Blender 2.8 Code Quest
« dnia: 23.05.2018 09:39:23 »
Obiecana fotka na dowód ;-)

5
Blender / Odp: Blender 2.8 Code Quest
« dnia: 20.02.2018 13:41:48 »
Racja.
Ja czekam na swoją - jak dojdzie będzie fotka na dowód ;-)

6
Offtopic / Odp: Tablet do pracy
« dnia: 15.02.2018 09:57:39 »
Też o tym najpierw pomyślałem ale zaczęła mnie zastanawiać ta "dobra rozdzielczość".

7
Offtopic / Odp: Tablet do pracy
« dnia: 14.02.2018 15:02:27 »
Ale przez "tablet" masz na myśli tablet* czy tablet**?  ;)
* tablet jako urządzenie peryferyjne do PC, przeznaczone do wprowadzania danych przy pomocy rysika (jak w poście freeqstyler)
** tablet jako przenośny komputer z ekranem dotykowym

Jak to pierwsze to bierz tego pierwszego od freeqstyler czyli Intuosa Pro S. Jak chcesz tylko sprawdzić jak się na tym pracuje to One by  Wacom za 150zł.
Jak to drugie, to chyba w tej cenie trudno znaleźć coś co się nadaje do jakiejś poważniejszej pracy. Profesjonalne tablety Wacoma (cintiq 13HD) zaczynają się gdzieś od 3,7tys. Zabawki od Microsoftu z Winzgrozą w podobnej cenie przy niższej funkcjonalności. Jak się w pracy sprawdzają tańsze androidowe tablety Samsungi Galaxy Taby A/E to nie wiem.

8
Newsy na głównej / Odp: Digart.pl zamknięty
« dnia: 09.02.2018 11:39:20 »
Formuła samego digartu, forma promocji treści innych niż "polecane" przez administrację i tak sprawiły, że dałem sobie z nim spokój parę lat wcześniej niż nastąpił zgon.
Duch digartu gdzieś tam się błąka po twarzoksiążce w formie grupy zrzeszających byłych członków.

9
Work in progress (WIP) / Odp: Lotniskowiec zapytanie
« dnia: 18.01.2018 10:45:28 »
Lepiej, ale jeszcze parę drobnych uwag:
1) cześć podwodna, ta czerwona jest podciągnięta zbyt wysoko - jak obniżysz ją o jeden rząd blach kadłuba będzie OK.
2) wyrzuciłbym lub ograniczył ten dym na pierwszym planie przed kadłubem. Zostawiłbym ten z ogniem z rufowego podnośnika + ewentualnie jakieś dymy zza okrętu, tak by nie przesłaniały pracy, którą włożyłeś w model.

Mimo tych uwag, doceniam pracę włożoną w ten model. Trochę kosmetyki i będzie super.

10
Work in progress (WIP) / Odp: Lotniskowiec zapytanie
« dnia: 12.01.2018 17:58:23 »
Jak można:
1. Okręty raczej mają kadłub poniżej linii wodnej w innym kolorze - na ogół, w tym japońskie, czerwony.
2. Ten samolot na dziobie jest chyba czymś przyklejony - nie ma szans utrzymać się na pokładzie przy takim przechyle. ;-)
3. Dlaczego odpadają od kadłuba sponsony dział plot w okolicy dziobu, skoro tam nie ma śladów trafień?
4. Ten kuter torpedowy (?) na pierwszym planie po prawej wygląda dziwnie - myślałem że coś tam tonie. Może powinien być pod innym kątem, żeby było widać co to jest? Linie kadłuba takiego kutra chyba są ostrzejsze, nie takie obłe?
5. Fale zbyt powtarzalne.
6. Brakuje dymu i ognia.

11
Offtopic / Odp: Animacje ewangelizacyjne
« dnia: 08.11.2017 12:25:30 »
Nie będę żartował, czy koniecznie potrzebujesz chrześcijan czy nie wystarczą Ci polscy katolicy, ale tak technicznie to jak chcesz, żeby ktoś się do tego odniósł to raczej powinieneś napisać szerzej o co chodzi. Jedno hasło w nagółwku to trochę mało. Nie sądzisz?

12
Można to robić lepiej lub gorzej. Tu jest bardzo przeciętnie i sztywno. Podobnie jak we wcześniejszym filmie z historią Polski zrobionym na EXPO 2010. Sprawne rzemiosło bez iskry szaleństwa.

Na tym tle o wiele bardziej mi się podobał podobny film zrobiony przez Białorusinów. Może i był zrobiony prostszymi sposobami [animacja 2D] ale przynajmniej był zabawny i na luzie. Przy okazji nie skupiał się na sobie samym ale pokazywał też kawałek historii Polski i Litwy:

https://www.youtube.com/watch?v=yNgqNA7HRHc

13
Zwykły produkcyjniak. Ani oczu nie razi ani też nie oferuje specjalnie niczego na czym można by je zawiesić. Jakiegoś specjalnego pomysłu na to nie mieli, nie ma niczego co by u mnie wywołało efekt "łał!". Do tego lektor tłumaczący łopatologicznie widzowi co widzi na ekranie - jak dla mnie nie pomaga to dziełu.
Bardzo solidne rzemiosło ale bez specjalnego potencjału by "przyciągnąć atrakcyjną treścią ogłoszenia" zagranicznego widza.

W warstwie historycznej raczej utrwalacz istniejących i od niedawna budowanych mitów narodowych. Ale to już nie ma związku z tematyką tego forum.

14
Kiedy klikniesz by włączyć addon w User Preferences pojawia się okno: "preferences" a w nim "Tab category" z nazwą bocznej zakładki, w której zostanie zaczepiony archimesh. U mnie było to "Create" - tam faktycznie się pojawił. Ale jeżeli chcesz mieć osobną zakładkę wpisz zamiast "Create" nowa nazwę np. "Archimesh" i wtedy pojawi się nowa zakładka po lewej.

15
Work in progress (WIP) / Odp: 3D: Samolot
« dnia: 14.09.2017 11:47:59 »
Jakbyś jeszcze pomyślał nad lepszą dynamiką kadru, czyli samą kompozycją renderu np. bardziej od przodu i z przechyłem [skośnie przez ekran]?

Strony: 1 2

* Zaloguj
* Losowy obrazek