Praca Miesiąca - guests

Memento Mori
Praca Miesiąca Styczeń-Kwiecień 2020
mrys

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jarek Lublin

Strony: 1
1
Animacja i symulacje / Animacja brył sztywnych
« dnia: 14.04.2021 09:20:41 »
Witam

Mam prośbę bo nie mogę sobie poradzić z animacją ruchu połaczonych brył sztywnych (przykładowo prosty zawias)
w trakcie animacji składania zawiasu zniekształcone zostają elementy.  Nie mogę znaleźć tutoriala popełniam jakiś podstawowy błąd - bedę wdzięczny za wszelkie linki.

Pozdrawiam i z góry dziekuję

2
Witam - mam pytanie dotyczace renderowania w blenderze. Zmieniłem komputer i nie mam porównania - odnosnika dotyczacego temperatur procesora. Podczas renderowania (cycles) na GPU temperatura  procesora (odczytywana przez HWMonitor lub Core Temp jest na  poziomie 40  stopni Celsjusza). Przy uruchomieniu renderu na GPU + CPU lub samo CPU temperatura wskazywana przez  ( HWMonitor lub Core Temp) rosnie w ciagu 5-10 sekund do 100 stopni Celsjusza. Czy przypadkiem nie jest to błąd aplikacji odczytujących temperaturę - dzieje się tak tylko w blenderze. Uruchomiłem blendera na innej stacji roboczej i działo się podobnie - temperatury rosną na maxa - czy miał ktoś taką sytuację ?

Pozdrawiam

3
Witam Wszystkich proszę o pomoc bo nie mogę sobie poradzić  i nie mogę się przesiąść na wersje nowe blendera.
Przy próbie renderowania na GPU w cycles w wersjach powyżej 2.8  blender się wysypuje -  wyłącza. Na CPU wszystko działa  poprawnie. Próby insatlacji innych wersji od 2.8 do obecnej 2.9 nic nie zmieniły

Z góry dziękuję za propozycje - uwagi

4
Witam
Proszę o pomoc - może być link ponieważ nic nie znalazłem  - jak zrobić zagiecia tkaniny np bluza w stawie łokciowym - chodzi mi o animację zginania reki i wtedy po wewnętrznej stronie materiał zagina się i nachodzi na siebię fałdami. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

5
Oświetlenie i rendering / Problem z renderowaniem na GPU
« dnia: 03.08.2020 14:12:28 »
Witam
Przesiadłem się na blendera wersja 2.83  Jak w cycles ustawię renderowanie na GPU zamyka/wywala mi blendera na tomiast na CPU renderowanie działa. Scena minimalna tylko ze startowym sześcianem. Może miał ktoś taki przypadek ?. Mam kartę nvidia gtx 770 4gb (próbowałem tez wersji 2.82 i nic to nie zmieniło). Z góry dziękuję za linki lub inna pomoc.

Pozdrawiam

6
Teksturowanie i materiały / Realny Velvet w cycles
« dnia: 03.04.2020 09:53:17 »
Witam
Mam pytanie ponieważ nie mogę znaleźć  przykładu na sieci jak zrobić tkaninę velvet  na meblu tapicerowanym w cycles aby nie wyglądała idealnie  tylko była jakby porysowana  czy rozświetlona. Wydaje mi się że trzeba w nodach wprowadzić dodatkową mapę dla tego efektu ale nie mogę sobie poradzić. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi , linki itp.
Pozdrawiam
Jarek

7
Modelowanie / Powierzchnia materaca
« dnia: 09.10.2017 15:54:24 »
Witam. Proszę o pomoc - może linki do podobnych prac w wymodelowaniu powierzchni materaca. Dorzucam 2 pliki o co mi chodzi. Chodzi o  wykonanie wzoru według grafiki z pliku WZOR_1. Z góry dziękuję za wskazówki.

Strony: 1

* Zaloguj
* Losowy obrazek