Blenderownia

Inne => Offtopic => Wątek zaczęty przez: archcoach w 22.05.2019 21:54:36

Tytuł: Studia, a grafiak 3D
Wiadomość wysłana przez: archcoach w 22.05.2019 21:54:36
Witam. Mam problem z wyborem tego do mam robić dalej po maturze. Od prawie roku uczę się tworzyć postacie oraz rożnego rodzaju zwierzęta czy też potwory w blenderze. Chciałbym teraz to kontynuować, ale wiecie jak to jest - rodzice nalegają żebym poszedł na studia w ogóle nie związane z grafiką 3D, a samą grafiką zająć się jako hobby. Wiem że tworzenie postaci i modeling to jest to co chce robić w życiu, lecz czy warto nie iść na te studia i postawić wszystko na grafikę 3D - najbardziej tworzenie postaci? Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?
Tytuł: Odp: Studia, a grafiak 3D
Wiadomość wysłana przez: freeqstyler w 22.05.2019 22:50:42
wiecie jak to jest - rodzice nalegają żebym poszedł na studia w ogóle nie związane z grafiką 3D, a samą grafiką zająć się jako hobby.

Ja nie wiem i nie rozumiem takiego podejścia  - studia są twoim wyborem, nie twoich rodziców.

Wiem że tworzenie postaci i modeling to jest to co chce robić w życiu, lecz czy warto nie iść na te studia i postawić wszystko na grafikę 3D - najbardziej tworzenie postaci? Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?

Znajdziesz pracę bez studiów bez problemu, jeżeli będziesz miał konkretne umiejętności. Ogólnie studia to nie jest magiczna przepustka do branży ani też nie nauczą cię wszystkiego - jest duża szansa, że nauczą cię wielu rzeczy których niekoniecznie będziesz potrzebował w karierze. Co nie znaczy że wiedza ze studiów jest bezużyteczna - ja studiowałem mechanikę/budowę maszyn i mimo że zajmuję się głównie wizualizacjami/packshotami, to inżynierskie zacięcie którego liznąłem na studiach nieraz mi się przydaje.

Podstawą jest praca samemu, i tutaj zwróć uwagę, że studia zajmą ci wiele czasu które mógłbyś poświęcić na rozwój umiejętności graficznych - więc jeżeli wybierzesz zupełnie inny kierunek, szczególnie jakiś mocno absorbujący, to na hobby może nie wystarczyć już czasu.

I ostatnia rzecz, nie musisz iść na studia zaraz po maturze, bez znaczenia co ktokolwiek ci mówi. Oczywiście z dziennymi w późniejszym wieku może być ciężko, ale sporo osób nawet grubo po 30/40 idzie na zaoczne.
Tytuł: Odp: Studia, a grafiak 3D
Wiadomość wysłana przez: Zuorion w 23.05.2019 22:32:06
Czy znajdę pracę jako taki grafik tylko z konkretnym portfolio bez studiów?
Studia Ci pomogą jeśli będziesz chciał wyemigrować do kraju w którym trzeba wizę.
W 3d(generalnie w it zresztą też) najważniejsze jest portfolio/skill. Gdyby to było jakies 3d art school to może by coś znaczyło, ale w polsce czegoś takiego nie ma.

Jeśli chcesz iść na studia to nie miej złudzeń, że nauczysz się czegoz z stricte 3d. Jeśli już to takie poboczne rzeczy jak freeqs, jak np. na informatyce programowanie jeśli chcesz iść w gamedev.
Tytuł: Odp: Studia, a grafiak 3D
Wiadomość wysłana przez: messa w 23.09.2019 10:06:18
Dokładnie w It jest tak, że teraz bardziej stawia się na dobrze zorganizowane i bogate w projekty portfolio niż na papier ze studiów :D