Autor Wątek: RC Car  (Przeczytany 7673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jerry

RC Car
« dnia: 17.05.2018 00:04:40 »
Model spalinowego samochodu zdalnie sterowanego.

http://www.blender.pl/MGalleryItem.php?id=529
 

Offline Piotr

Odp: RC Car
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2018 17:27:05 »
Nie wiem czemu, ale najbardziej podoba mi się "wewnetrzna" strona felg. Że nie są płaskie, tylko mają extrudowane krawędzie.

Tło jest nudne, chyba lepiej by wyglądało to jakimś kolorowym torze, na świeżym powietrzu.

Offline goten22

Odp: RC Car
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2018 19:15:54 »
Trochę mało detalu, a raczej nierówne jego rozłożenie - fajne resory są, widać tam jakieś sprężynki, tłoki, są śrubki na spoilerze, wszystko cacy, ale na samym środku jest jedno wielkie nic. Body(/nadwozie) tego samochodziku to jedna bryła z dziwnymi czarnymi naklejkami zamiast okien. Wiem, że takie samochodziki nie są jakieś super skomplikowane, ale razi ta obła konstrukcja. Przydałoby się chociażby szyby nieco wyróżnić również w bryle (wyekstrudować do środka na przykład), a nie tylko materiałem.

Myślę, że studio byłoby w tym przypadku dobrym wyborem. Obecnie podłoga ma nieprzyjemną fakturę, która w sumie nie jest potrzebna, bo i tak tło ginie w czerni. Normalne studio byłoby lepsze. Najlepiej by było machnąć jakiś plac zabaw w tle, ale to już sporo roboty.

Ogólnie nie jest źle, ale warto czasem pomyśleć nad urozmaiceniem pewnych rzeczy. Nie koniecznie musi być zgodnie z rzeczywistością, można trochę z tym samochodzikiem zaszaleć. Jeżeli jest to jedyny obiekt na scenie to musi być szczegółowy i ładnie zaprezentowany. Gdyby scena była większa, opowiadała jakąś historię to szczegół by się pewnie zgubił, ale w tym przypadku to jest bardziej prezentacja modelu i ten model musi być ciekawy dla oka. ;)
 

Offline Jerry

Odp: RC Car
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2018 23:14:32 »
@goten22  dziękuję za tak rozbudowaną opinię. Jeżeli chodzi o model to wzorowałem się na :http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=75980
Może faktycznie studio było by lepsze. Początkowo chciałem wstawić ten samochodzik w jakąś prostą scenę jak napisał @Piotr ale nie mam doświadczenia w ich budowaniu (widać w załączniku). To co stworzyłem wyglądało prostacko i tandetnie. Jedna tekstura na wszystkim i jakiś pobrany darmowy bluszcz. Ponadto model zlewał się z tłem, więc po krótkiej konsultacji postanowiłem z niego zrezygnować.
Podłożem miał być asfalt (... tak wyścigowo ;) ). Może to nierówne rozłożenie detalu maskowałaby bardziej rozbudowana tekstura?
Tego już się nie dowiem. Nie będę bardziej dopieszczał tego modelu, bo i tak długo przy nim siedzę. Biorę się za coś nowego.
 

 

* Zaloguj




* Losowy obrazek

0013

Wyświetleń: 1670
Autor: pecet8686
w: Mercedes W124